Půjčka pro živnostníky v době koronaviru

Aktuální epidemie koronaviru změnila mnohé, nač jsme byli v posledních 20 letech hojnosti zvyklí. Kvůli vládním opatřením přišla řada živnostníků z oborech gastronomie, hotelnictví, restaurace, ski-areály, fitness, bazény, sauny, ale i kultura o možnost pracovat a tím i o příjmy. To se zatím nestalo za celou dobu historie, ani za válek.

Roční uzavření podniků

Někteří podnikatelé a živnostníci téměř roční uzavření svých provozoven, firem a živností nezvládli. Pro jisté je ještě šance na přežití rychlá půjčka pro živnostníky.

Půjčka může být dobrým řešením, pokud máte vizi a naději, že bude vaše podnikání prosperovat. Půjčka pro živnostníky je dobrým řešením v případě, kdy se klient zpozdí s placením faktur, nebo pokud vznikne škoda na prodejně či majetku. Musí mít ale do budoucna šanci na zotavení.

V některých krajních případech lze raději přerušit živnost a vyhnout se odvodům, nebo ji i zrušit.

Stejně tak pro jednotlivce, kteří přišli o zdroje příjmů, může být jako krajní řešení přechodné půjčky bez registru ihned na účet. Je ale třeba vědět, že budete mít zajištěnou nějakou jinou práci nebo brigádu.

Aktuální podmínky

V současné době po vás budou chtít doklad o příjmech i nebankovní společnosti. Jen nahlíží do určitých registrů, kterých je několik. Šanci tak mohou mít i lidé, kteří mají nějaký škraloup a zpoždění se splácením z minulosti.

Na trhu je řada nebankovních společností a některé nabízí i první online půjčku zdarma. Ta je ideální, pokud potřebujete peníze, víte že je dokážete vrátit do měsíce, a nezaplatíte nic navíc, pokud jste klientem dané společnosti poprvé. Může vás to zachránit v těžké chvíli. Poskytují se až do výše desítek tisíc korun (v závislosti na vašich příjmech).

Pokud jste se dostali v koronavirové krizi do problémů, bude asi malá šance dosáhnout na hypotéku. Pomoct mohou hypoteční kalkulačky a finanční poradci. Lidé mají dobré zkušenosti s Finančním patronem.

Riziko nesplácení

Určitě si vždy v klidu a dobře zvažte, kolik, na jak dlouho a za jakých podmínek si půjčujete. Pokud byste nespláceli své závazky dlouhodobě, může dojít až k exekuci majetku nebo nemovitosti, kdy nemovitost jde do dražby. A to určitě nechcete. Pro takové krajní případy, kdy hrozí ztráta střechy nad hlavou, existuje něco, co je na českém trhu poměrně málo známé a to je zpětný odkup nemovitosti. Ten ale můžete využít pokud přepíšete svou nemovitosti na firmu, která vám vyplatí asi 70% ceny nemovitosti, z toho zaplatíte své dluhy a pak máte určitý čas na to vydělat si na odkup nemovitosti zpátky na své vlastnictví. Určitě si ale dobře rozmyslete, co je pro vás výhodné a hlavně na kolik let si smlouvu stanovíte, abyste si byli jistí, že stihnete splácet firmě nájem i šetřit na výkup svého domu zpět.

I, ilustrační foto Pixabay

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *