Pro pohyb i odpočinek. U ejpovického tunelu bude sportovně relaxační areál

V pondělí přímo na místě uvidíte, jak to celé bude v Psovském údolí vypadat.

Rozsáhlý sportovně relaxační areál u vjezdu do ejpovického tunelu, který naváže na nově budovanou cyklostezku v místech zaniklé železniční tratě z Plzně do Chrástu, vznikne v takzvaném Psovském údolí. Nově tam má vyrůst prostor pro příznivce několika sportů i pro odpočinek. Mluví se dokonce o vyhlídce a inline dráze.

Zástupci čtvrtého plzeňského obvodu představí veřejnosti výjimečný projekt sportovně relaxačního areálu, který naváže na nově budovanou cyklostezku v místech zaniklé železniční tratě z Plzně do Chrástu. Zástupci Čtyřky proto pořádají příští týden v pondělí setkání s veřejností a týmem architektů, na kterém projekt představí. Jednání se uskuteční 29. dubna od 16 hodin přímo v těsné blízkosti zamýšleného areálu, tedy u viaduktu poblíž vjezdu do tunelu.

„Podařilo se nám vybrat místo, které nabízí velký potenciál a my ho určitě využijeme,“ říká starosta Čtyřky Tomáš Soukup. „Je to místo, které si našli sami lidé. Už teď sem míří obyvatelé mnoha částí Plzně. Tady začíná přírodní park Berounka, je odsud vidět Chlum, kostel svatého Jiří, a dokonce je možné dívat se odtud na kostel svatého Bartoloměje. Současně je z Psovského údolí kousek do parku Potoční,“ říká místostarosta Čtyřky Jan Kakeš.

Zdroj: ÚMO Plzeň 4

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *