Uzavřena je i Goethova ulice v centru Plzně. Další facka řidičům i cestujícím

Z Goethovy ulice v centru Plzně zmizely autobusy i trolejbusy. Linky autobusů jsou zkrácené, trolejbusy  jezdí po náhradních trasách. Město opravuje chodníkové obrubníky a povrch vozovky, upraví také dlážděný přechod pro chodce před budovou Komerční banky. Stavba za 3,5 milionu korun, kterou zajišťuje Správa veřejného statku města Plzně, potrvá do konce září. “Další facka motoristům i cestujícím,” komentují Plzeňané další uzavírku v již tak “přesmyčkovaném” centru města.

V souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati ve Zbrojnické ulici se od 1. července uzavírá přejezd z náměstí Republiky do Františkánské ulice, čímž dojde ke zkrácení autobusových linek 20, 33 a 40, které do Goethovy ulice nebudou zajíždět. Během stavby město odklonilo i trolejbusové linky číslo 13 a 14 na Anglické nábřeží.

Dlažba vozovky je teď zvlněná s vyjetými kolejemi, spáry mezi kameny se proto zvětšují. „Musíme zpevnit podkladovou vrstvu, vyrovnat ji, srovnat obrubníky a znovu předláždit. Vzhledem k tomu, že jde o stavbu v centru města, zvolili jsme prázdninový termín, kdy je v centru města nižší provoz,“ sdělil Radek Zeman z oddělení techniků komunikací Správy veřejného statku města Plzně, který má stavbu na starosti.

Tato místní komunikace slouží pouze průjezdu a zastavování vozidel MHD a k obsluze objektů a nemovitostí. Během opravy bude uzavřena a řidiči budou jezdit přes Anglické nábřeží.

Zastávky trolejbusů MHD číslo 13 a 14 Goethova jsou zrušeny. Cestující budou ve směru do centra odbaveni v náhradní zastávce Prokopova v ulici Prokopova. Obě linky budou jezdit odklonem přes Anglické nábřeží podle výlukových jízdních řádů.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *