Klatovská se od Pošty až na Bory uzavře. Objíždět se bude přes Borská pole


To bude pořádná objížďka! Rozsáhlá oprava vozovky na Klatovské třídě, páteřní komunikaci města, pořádně zkomplikuje dopravu. Práce v úseku sady Pětatřicátníků – Sukova spustí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jakožto správce komunikace I/27 v pátek 5. července, výměna povrchu silnice potrvá do 31. srpna. Průjezd po Klatovské od Lochotína tak bude možný jen na křižovatku u Hlavní pošty. Objízdná trasa poté povede kolem OC Plzeň Plaza, na Domažlickou ulici a přes Borská pole. Současně se od 5. července do 2. srpna bude opravovat světelná signalizace na křižovatce Klatovská – U Trati – Borská, v tomto termínu tak budou na křižovatce zakázána všechna levá odbočení.

„Vím, že nikoho z nás uzavírky netěší, a opravdu vnímám, že to je zátěž pro občany i řidiče. Bohužel všechny tyto projekty je nutné zrealizovat, ne za vším stojíme my jako město, ale jsou to i další správci komunikací a další subjekty. Povrch Klatovské při zatížení, jaké na ní je, by se měl měnit alespoň jednou za 15 let a nyní k tomu dochází dokonce po delší době. V případě semaforů na křižovatce U Trati – Borská hrozí do půl roku kolaps zařízení, pokud nyní nedojde k opravě, signalizace je ve velmi špatném stavu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar s tím, že prázdniny jsou pro klíčové opravy nejvhodnější, neboť prokazatelně ve městě klesá o třetinu dopravní zátěž oproti normálnímu stavu.

Opravu Klatovské v části sady Pětatřicátníků – Sukova zajišťuje pro Ředitelství silnic a dálnic společnost EUROVIA a.s. Stavba je rozdělena do čtyř etap. Začíná v úseku sady Pětatřicátníků – Tylova, pokračovat poté budou úseky Tylova – Borská, Borská – za křižovatku s ulicí Zikmunda Wintra a Hruškova – Sukova včetně obou křižovatek. Hotové úseky budou postupně uváděny do provozu. Vzhledem k délce stanovené objízdné trasy se dá předpokládat, že si zvláště místní řidiči budou hledat zkratky přímo v centru. Například ulicemi Husova a Korandova. Při takto zvýšeném provozu by ale mohl nastat problém při výjezdu z Kotkovy ulice do Husova náměstí. Proto spustí Správa veřejného statku města Plzně na křižovatce Husova – Kotkova provizorní světelné signalizační zařízení, a to od 5. července.

Akce ŘSD nebude jedinou stavbou na Klatovské v průběhu prázdnin, pokračovat bude oprava plynovodu. Ten se sice mění v místech chodníku, kvůli technice a zajištění bezpečnosti pracovníků firmy tak musí být vždy uzavřen jeden jízdní pruh na Klatovské. Výměna plynovodu proběhne v úseku Smetanovy sady – ulice U Trati, a to v pěti etapách. Začíná se 10. července s částí Smetanovy Sady – Americká. Následovat budou od 1. 8. do 22. 8. etapa Americká – Havlíčkova ulice, od 22. 8. do 3. 9. Havlíčkova – nám. T. G. Masaryka, od 3. 9. do 24. 9. úsek nám. T. G. Masaryka a od 24. 9. do 11. 10. nám. T. G. Masaryka – ul. U Trati.

Ovlivnit dopravu v lokalitě kolem Klatovské může také oprava Purkyňovy ulice, jejímž investorem je Správa veřejného statku města Plzně. Ta bude v úseku až do Škroupovy ulice včetně křižovatky opravována za plné uzavírky, práce startují 3. srpna a potrvají minimálně do konce letošního roku.

Menší komplikace řidičům, ale i cestujícím MHD by mohla způsobit výměna kolejí v úseku Klatovské před Hlavní poštou směrem na Lochotín, která je v plánu od 8. do 26. července. Nicméně se stavební firmou je domluveno, že práce budou v úseku probíhat pouze mimo dopravní špičky, tedy zhruba od 9 hodin ráno do 13 hodin odpoledne, kdy bude provoz sveden do jednoho pruhu. V době špiček pak zůstane průjezd dvěma pruhy. V souvislosti s touto akcí bude ve dnech 20. a 21. července výluka, přepravu cestujících zajistí náhradní autobusy.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *