Třeboň v sobotu výjimečně otevře některé části zámku. A bude i trh s koštem vín

Třeboň se zapojuje i do letošního ročníku akce Brány památek dokořán, které se v rámci Mezinárodního dne památek uskuteční v sobotu 20. dubna. Pro všechny zájemce bude výjimečně zpřístupněna zámecká trasa C (konírna, psí kuchyně a kasematy), v Kotěrově vodárenské věži Na Kopečku se uskuiteční dvě komentované prohlídky galerie buddhistického umění a ve věži staré radnice na Masarykově náměstí zpřístupníme novou výstavu fotografií věnovanou třeboňským věžím, která bude k vidění po celý letošní rok.

Ve stejný den proběhne na Masarykově náměstí i Jarní trh s koštem vín. Těšit se můžete nejen na tradiční prodejce keramiky, šperků, proutěného zboží, živých květin, trvalek, marmelád, pečiva či kávy, ale i na přehlídku lahodných vín. Čtvrtý ročník Májových slavností vína představí širokou škálu vinařů z Čech a Moravy, občerstvení i doprovodný program. Návštěvníci ochutnají odrůdy vín z dvanácti vinařství, které se postupně i se svým vínem představí při doprovodné prezentaci. Nebudou chybět ani delikatesy k zakousnutí, které se výborně snoubí s vínem.

Program:

Věž staré radnice 9.00-16.00

– nová výstava fotografií “Třeboňské věže”, vstup zdarma

Státní zámek Třeboň 10.00, 12.00 a 14.00

– komentované prohlídky trasy C /zámecká konírna, psí kuchyně, kasematy/. Kapacita prohlídky je 20 osob, v případě velkého zájmu je možné přidat prohlídky. Vstupné dle zámeckého ceníku.

Vodárenská věž – Galerie buddhistického umění 11.00 a 13.00

– komentované prohlídky, vstup zdarma.

Dům Štěpánka Netolického 10.00-12.00 a 13.00-16.00

– výstava “Oči dokořán“, vstupné dle ceníku galerie.

Jarní trh s koštem vín na Masarykově náměstí 9.00-17.00

Zdroj: itrebon.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *