V čem v noci spíte? Nahota zlepšuje kvalitu spánku, zvyšuje sebevědomí i snižuje stres

Podle aktuální ankety společnosti Trenýrkárna.cz spí 28 % respondentů ve spodním prádle a 13 % nazí. S nižším věkem se chuť spát bez pyžama zvyšuje. To potvrzuje i nedávný průzkum jedné americké společnosti vyrábějící matrace, podle kterého je mezi mileniály až 65 % těch, kteří spí rádi v rouše Evině či Adamově. Spát nazí je podle dotazovaných pohodlnější a přirozenější, navíc zvyšuje šance na noční romantiku.

Nahota zvyšuje kvalitu spánku

Podle odborníků noční nahota nebo polonahota zvyšuje sebevědomí a snižuje stres. Spánek bez pyžama má ale především vliv na jeho kvalitu. Zahalením těla se totiž zvyšuje tělesná teplota, takže se v oblečení může zbytečně přehřívat, co způsobuje i častější probouzení během noci a mělčí spánek. Nahota naopak pomáhá s nastavením ideální teploty. Což je také jeden z důvodů, proč by měl být takový spánek kvalitnější, hlubší a delší.

Samozřejmě je důležité přihlédnout i k dalším faktorům, které mají vliv na kvalitu spánku jako je matrace, postel nebo světlo a teplota v místnosti.

Není noční košile jako pyžamo

Podle ankety Trenýrkárna.cz na noc stále volí pyžamo nebo noční košili více než 60 % respondentů. Na kvalitu spánku pak zde mají zásadní vliv i zvolené látky v nichž nejen spíme, ale které si na spaní vybíráme. „Nejpohodlnějšími materiály jsou len, bavlna a hedvábí, ty se hodí jak na povlečení, tak na spodní prádlo nebo lehké noční košilky či trička,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx, která vyrábí spodní prádlo.

Zdroj: Aspen.pr

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *