Sedm škol na Karlovarsku bude mít nové ředitele. Přihlásíte se?

Dvě základní, dvě střední školy, dvě gymnázia a dětský domov na Karlovarsku budou mít od srpna nové ředitele. Krajští radní vyhlásili sedm konkursních řízení na obsazení vedoucích pracovních míst ředitelů příspěvkových organizací vykonávajících činnost škol a školského zařízení zřizovaných Karlovarským krajem. Termín pro podání přihlášky je stanoven do 30. dubna 2024.

„Na konci července končí šestileté funkční období několika ředitelům škol a školských zařízení v kraji. V únoru jsme v souladu s ustanovením školského zákona vyhlásili první část konkursních řízení a nyní následuje druhá část. Jedná se o dvě základní školy, dvě gymnázia, dvě střední školy a dětský domov, který plní funkci školského zařízení. Nástup do funkce je pak stanoven na 1. srpna,“ upřesnil radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Vedení se hledá do následujících škol a školského zařízení: Základní škola a mateřská škola při zdravotnických zařízeních Karlovy Vary, příspěvková organizace, Základní škola Ostrov, příspěvková organizace, Gymnázium Ostrov, příspěvková organizace, Gymnázium Cheb, příspěvková organizace, Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, příspěvková organizace, Hotelová škola Mariánské Lázně, příspěvková organizace, Dětský domov Mariánské Lázně a Aš, příspěvková organizace.

Vhodný kandidát musí disponovat znalostí školských předpisů a má přehled v problematice řízení daného druhu a typu školy nebo školského zařízení. Dále se orientuje v oblasti trendů ve výchově a vzdělávání a je schopen koncepční práce v oblasti školství, výchovy a vzdělání. Požadavkem jsou také organizační a řídící schopnosti.

Podrobné informace najdou zájemci na krajském webu v záložce Kariéra. Lhůta pro podání přihlášky je stanovena na 30. 4. 2024 včetně. Přihlášku je možné poslat poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, odbor školství, mládeže a tělovýchovy, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Obálku, prosím, označte „KONKURS – NEOTEVÍRAT“.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *