Kraslice, Oloví, Sokolov, Žlutice, Dasnice, Dolní Nivy, Stříbrná a Verušičky koupí vozy Senior Expres

Celkem osm obcí a měst dosáhne v Karlovarském kraji na příspěvek ve výši 333 000 korun na pořízení osobního automobilu pro účely využití Senior Expresu. Vzhledem k vysokému počtu podaných žádostí současně odsouhlasila navýšení alokace programu o 1,6 milionu korun, které bude pokryto z přebytku hospodaření Karlovarského kraje za rok 2022.

„Již dříve jsme avizovali, že v případě převisu žádostí v programu Senior Expres chybějící finanční prostředky doplníme. Původně vyčleněný milion korun jsme navýšili na 2,6 milionu korun, abychom v plné výši uspokojili všechny žadatele. V letošním roce navíc došlo k úpravě jeho podmínek a dotované vozidlo bude sloužit nejen seniorům, ale i dalším občanům, což podpoří komunitní život v dané obci či městě,“ uvedl radní pro oblast rozvoje venkova a zemědělství Vít Hromádko.

O dotaci mohla zažádat každá obec či město na území Karlovarského kraje bez ohledu na počet obyvatel. Podmínky programu úspěšně splnili všichni žadatelé, a sice obce Dasnice, Dolní Nivy, Stříbrná, Verušičky a města Kraslice, Oloví, Sokolov, Žlutice.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *