Prázdninová štafeta má prvního oceněného. Denis Kocur se stal kmotrem malého gibona

Kmotrem ročního mláděte gibona bělolícího se stal v  plzeňské zoologické a botanické zahradě devítiletý Denis Kocur z Plzně. Ten je absolutním vítězem letošní Prázdninové štafety. Další ceny budou předány postupně při různých příležitostech, když se Veletrh cestovního ruchu ITEP, kde si úspěšní účastníci štafety ocenění přebírali tradičně, letos nekoná. Koronavirová situace nepřeje ani společnému předávání spojenému se slavnostním programem s roboty.

Vedle rodičů a prarodičů malého turistu Denise Kocura doprovázel v zoo také náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner, letošní hlavní partner prázdninového putování.

Denis si musel připadat jako hodně velká celebrita. Byl pro něj připraven program jako pro VIP návštěvníky. Nejprve si prohlédl přípravnu krmení pro opice, potom mohl nakrmit ve výběhu u Tropického pavilonu chovnou skupinu lemurů kata, posléze rovněž šimpanzy. Společně s  ošetřovatelkou nahlédl i do jejich zázemí. Podařilo se mu podívat zblízka i na stále malého gibona. I když matce giboního mláděte přítomnost cizích lidí, přestože vně jejich prostoru, vůbec nelíbila. Po celou dobu vydávala výstražné zvuky a cenila zuby.

Návštěvu v  zoo ukončilo krmení žiraf. Tento velký zážitek si Denis naprosto zasloužil. Vždyť společně s rodinou navštívil jako jediný všech 50 štafetových cílů. Škoda jen, že návrat z  posledního výletu má spojený s  nepříjemnou událostí, která naštěstí až na zničené auto dopadla celkem dobře. (hy)

Foto Tomáš Ondříšek a Kateřina Misíková

Na titulní fotografii je Denis Kocur se svými rodiči, náměstkem hejtmana Ivo Grünerem a Františkem Hykešem ze zoo

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *