Hejtmanka dovezla dětem a jejich matkám mikulášskou nadílku

Mikulášskou nadílku předala v úterý 3. prosince hejtmanka Ilona Mauritzová matkám s dětmi v Domově sv. Zdislavy. Hejtmanka pomáhá různým zařízením každým rokem, kdy nakupuje dárky a potraviny pro ty, kteří si to o svátcích nemohou dovolit.

„Rozhodla jsem se letos podpořit matky s dětmi v domově v Radobyčicích, protože samy nemají možnost svým dětem nadílku koupit. Dovezli jsme adventní kalendáře, jablíčka a mošt z Nebílov a med od regionálních výrobců. Doufám, že si maminky s dětmi udělají o víkendu hezký večer,“ řekla hejtmanka Ilona Mauritzová, která nadílku pořídila ze svých finančních prostředků.

Nadílku za domov přebírala vedoucí Markéta Königová: „Chtěla bych vám moc poděkovat za maminky a děti. Momentálně zde máme 8 maminek a 10 dětí, kterým dárečky udělají velikou radost.“

Další návštěva a předání dárků v podobě cukroví a šeku na nákup potravin je v Domově sv. Zdislavy naplánovaná těsně před Vánoci na čtvrtek 17. prosince.

Zařízení je určeno matkám s dětmi a těhotným ženám s nezaopatřenými dětmi do 26 let, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci, např. domácí násilí, krize v manželství, generační problém v rodině, nevhodné výchovné prostředí pro děti, nezvládání základní péče o dítě, hrozící odloučení matky a dítěte nebo ztráta vlastního bydlení.

Zdroj: Plzeňský kraj

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *