Na Karlovku online. Plzeňská lékařská fakulta zve na virtuální informační den Univerzity Karlovy

Lékařská fakulta v Plzni, která je jednou ze 17 fakult Univerzity Karlovy, se v sobotu 28. listopadu připojí k akci s názvem Na Karlovku online. Univerzita se vůbec poprvé v historii rozhodla souhrnně představit možnosti studia na svých fakultách v online prostředí. Zájemci budou moci od 9 do 16 hodin na stránkách www.nakarlovku.cz chatovat se zástupci studijních oddělení i studenty a sledovat zajímavé přednášky. Jednotlivé fakulty představí prostřednictvím videí investigativní novinář a influencer Janek Rubeš.

 „Osobní setkávání se zájemci o studium na naší lékařské fakultě není bohužel kvůli koronavirovým opatřením možné. Jako jedna z pěti lékařských fakult Karlovy univerzity jsme proto velmi uvítali příležitost stát se součástí akce Na Karlovku online a propojit se s našimi uchazeči v inspirativním online prostředí,“ uvedla mluvčí plzeňské lékařské fakulty Barbora Černíková.

Stránky www.nakarlovku.cz charakterizují Plzeň jako sympatické město s rodinnou atmosférou. Už teď si zájemci mohou přečíst osobní postřehy Martina Polívky, studenta 5. ročníku plzeňské lékařské fakulty a aktivního člena studentských spolků. V sobotu 28. 11. pak přibude video, v němž fakultu představí její děkan prof. Jindřich Fínek, a video procházka po fakultě s Jankem Rubešem, který zájemce nechá nahlédnout do učeben, laboratoří, poslucháren i zázemí nově budovaného plzeňského kampusu. Nevynechá ani operační sály a prostory výzkumného Biomedicínského centra, které je rovněž součástí moderního univerzitního areálu, vyrůstajícího v těsném sousedství Fakultní nemocnice Plzeň.

Samotné studium, jeho strukturu, obory a návaznosti, představí v čase 15:20 – 15:50 prostřednictvím online přednášky její děkan proděkan pro studium všeobecného lékařství prof. Jiří Ferda. Adepti lékařského povolání se dozví nejen důležité informace, ale i aspekty, na které je při studiu v Plzni kladen důraz. Patří mezi ně například individuální přístup nebo propojení výuky s praxí u pacientů, se kterou se studenti setkávají už od prvního ročníku.

Živě budou v sobotu 28. 11. od 9 do 16 hodin uchazečům odpovídat v textovém chatu zástupci studijního oddělení a studenti. Otázky tak mohou směřovat na náležitosti přijímacích zkoušek a studia, ale také na studentský život v Plzni.

Plzeňská lékařská fakulta oslavila minulý měsíc 75. výročí svého založení. Za dobu své existence vzdělala již na deset tisíc lékařů. V současné době tu studuje přibližně 2000 mediků dva obory: všeobecné a zubní lékařství v češtině i angličtině. Fakulta nabízí rovněž postgraduální studium.

Na Karlovku online:

Zdroj: LF UK Plzeň

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *