Jaká je cena bezpečí? Na to se bude ptát letošní ročník festivalu Jeden svět. V Plzni od příští středy

Zdá se, jako by současným světem otřásala jedna krize za druhou. Válka na Ukrajině, energetická krize i změny klimatu. To jsou témata, která Jeden svět nemůže přehlížet. Festival každoročně přináší do kin desítky dokumentárních filmů o lidských právech a upozorňuje na jejich porušování. Jaká je cena bezpečí? Na to se bude ptát letošní ročník festivalu Jeden svět. Letošním tématem je právě Cena bezpečí.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se uskuteční v Plzni od 22. do 26. března 2023. Celkem se v Plzni můžete těšit na 31 projekcí a stejný počet debat se zajímavými hosty a hostkami. Festival uvede řadu premiér a horkých novinek. Jsou jimi například dokumenty Kuciak: Vražda novináře režiséra Matta Sarneckiho, Návštěvníci režisérky Veroniky Liškové, či Polské modlitby režisérky Hanky Nobis. Festival letos přinese také svědectví z Ukrajiny i dokumenty ve virtuálním světě.

Slavnostní zahájení letošního plzeňského ročníku proběhne ve středu 22. března od 17:00 v prostorách Moving Station. Úvodním filmem bude Bobi Wine: Prezidentské reggae. Snímek přináší fascinující příběh ugandského rappera z nejchudšího ghetta, který se stal politickou hvězdou. Film natočený s naléhavostí jeho chytlavých protestsongů se nejdříve ohlíží za Wineovým rychlým politickým vzestupem. Následně zaznamenává průběh kampaně, odehrávající se kvůli násilným incidentům v atmosféře strachu a nejistoty. Politik reprezentující stanovisko velké části obyvatelstva přesto neztrácí víru v demokracii.

Zdroj: Jeden svět

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *