Zmizelý profesor a Já, astronom: celodenní programy Techmánie pro děti

Jak zabavit zvídavé děti, dát jim odpovědi na jejich otázky a rozvíjet jejich zájmy? Jaký program vymyslet pro dítě, které už nechce jet o víkendu za babičkou nebo na chalupu? Pro rodiče, kteří řeší právě takové problémy, má plzeňské Techmania Science Center atraktivní novinku v podobě jednodenních víkendových programů pod vedením nadšených edutainerů. Jsou určené dětem od 11 let, jež se zajímají o věci do hloubky, přitahuje je věda a přírodovědné obory a rády se zapojují do rozmanitých aktivit. V nabídce jsou programy dva: Zmizelý profesor a Já, astronom.

Zmizelý profesor je celodenní program v laboratoři biologie, jenž dětem přinese mimo jiné odpovědi na otázky, zda se dá se rostlinám změřit EKG, zda má smysl jim zpívat nebo jestli se rostliny dokáží se pohybovat z místa na místo. Čeká je napínavé řešení záhady, jehož součástí je stopovačka, práce s mikroskopem a měřicími přístroji, seznámení se zajímavými projevy života a rozmanité aktivity v prostorách Techmanie.

Program Já, astronom nadchne všechny děti, které se zajímají o astronomii. Dozvědí se v něm, co všechno astronom potřebuje k pozorování oblohy a co zajímavého na ní mohou vidět. Pod vedením edutainera si také vyzkoušejí, jak se pracuje s astronomickým dalekohledem.

Oba programy budou v nabídce Techmanie o víkendech. Trvají od 9 do 16 hodin a v ceně 490 Kč je zahrnut i oběd a dvě svačiny. Děti je třeba na program předem přihlásit. Po zmizelém profesorovi mohou děti pátrat 8. nebo 9. dubna a Já, astronom je na programu 29. a 30. dubna. Další termíny až do konce školního roku najdou lidé na webových stránkách Techmanie.

Techmania Science Center patří k předním institucím na poli neformálního vzdělávání. V březnu přivítalo svého miliontého návštěvníka.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *