Čtyřdenní Slavnosti svobody v Plzni omezí dopravu v centru města

Čtyřdenní program Slavností svobody v Plzni zasáhne do provozu silniční i městské dopravy. V centru města dojde k několika dopravním opatřením, při průjezdu konvoje v neděli 8. května dopoledne pak bude omezena doprava téměř po celé Klatovské třídě.

Na náměstí Republiky nebude možné po dobu konání slavností, tedy od 6. do 8. května, parkovat podél západní, východní (dlouhé komunikace) a jižní straně náměstí. Na jižní straně bude zákaz parkování platit až od páteční 12. hodiny. Úplně budou uzavřeny vjezdy na náměstí v odpoledních a večerních hodinách (6. května od 18 do 23 hodin, 7. května od 12 do 23 hodin a 8. května kvůli průjezdu konvoje od 9 do 20 hodin). Vjezd městské veřejné dopravě bude povolen. Ale v sobotu 7. května nebudou vzhledem k večernímu programu náměstím projíždět autobusy linek č. 20, 33 a 40, a to v době od 17 do 23 hodin, a v neděli 8. května se omezení dotkne nejen autobusů od 11 do 14 hodin, ale i tramvajových linek č. 1 a 2 v čase od 10.10 hodin do ukončení průjezdu kolony, tedy do 14 hodin. V Dřevěné ulici se nebude smět parkovat od 5. do 8. května (8. 5. do 20 hodin) a od 6. do 8. května se tato ulice pro průjezd aut úplně uzavře.

V lokalitě před kulturním domem Peklo bude od 5. (0.00 hodin) do 8. května (24.00 hodin) platit zákaz parkování a od 6. do 8. května (20 hodin) zákaz odbočení doprava z Jízdecké ulice do Pobřežní. V neděli 8. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude část této silnice v úseku ul. U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena od 8.50 do 13 hodin. O hodinu déle, tedy od 10 do 13 hodin, neprojedou auta ani úsekem Majerova – ul. U Trati, a to včetně výjezdů z bočních ulic. Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také na příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu. Od 8 hodin se uzavře Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Příjezd k Area Bory bude možný Boettingerovou ulicí.

Konvoj z Klatovské třídy odkloní rovněž trolejbusy č. 11, 12, 15, 16, 17, omezí autobusy na linkách č. 20, 27, 28, 34, 35, 41, 57 a tramvaj č. 4 ze směru Bory. Z Lochotína budou místo tramvají jezdit autobusy s konečnou zastávkou Rondel. Sady Pětatřicátníků projedou poslední tramvaje zhruba v 10.10 hodin. Linka č. 1 bude ve směru z Bolevce nahrazena autobusovou dopravou a pojede do konečné stanice Rondel. Ve směru ze Slovan bude konečnou stanicí Anglické nábřeží, stejně jako u linky č. 2. V opačném směru ze Skvrňan bude linka č. 2 končit ve stanici Palackého náměstí. Pěší mohou do 11 hodin projít na přechodech u památníku Díky, Ameriko! a v sadech Pětatřicátníků u Velké synagogy.

Vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko! v pátek 6. května uzavře pro veškerou dopravu včetně MHD od 15 do 19 hodin Americkou třídu v úseku Klatovská tř. – Jungmannova. O hodinu dříve, tedy od 14 hodin bude částečně uzavřen pravý jízdní pruh na Klatovské třídě ve směru do centra v úseku ulic Havlíčkova a Americká. Od 14 do 19 hodin se uzavře vjezd do ulice V Šipce. Ve stejný den v ní nebude možné ani parkovat, konkrétně od půlnoci do 19 hodin. Zákaz parkování bude platit ve stejnou dobu v Americké ulici v úseku ulic V Šipce a Škroupova. Zastávka autobusů a trolejbusů U Práce bude od čtvrtka 5. května v čase od 12 hodin do půlnoci 6. května ve směru k vlakovému nádraží přeložena pod křižovatku s ulicí V Šipce.

Organizátoři doporučují návštěvníkům, aby v době Convoy of Liberty v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu. Upozorňují rovněž na omezení parkování v historickém centru s doporučením využít parkovací domy Rychtářka a u OC Plzeň Plaza. K dispozici pro parkování bude i spodní část v areálu DEPO2015 v Presslově ulici.

Vzhledem k prezentaci Armády České republiky v prostoru Armádního střeleckého stadionu v Lobzích bude provoz trolejbusové liny č. 12 zajištěn kloubovými vozy se zvýšenou kapacitou. Aktivity v nové lokalitě U Ježíška, kde bude stanoviště vojenského tábora RAF a WAAF, omezí odstavování vozidel na přilehlém parkovišti i komunikaci.

Podrobnosti k dopravním opatřením jsou k dispozici na www.slavnostisvobody.cz a na www.pmdp.cz.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *