Dobrý skutek: Teplárna koupila zboží ze zrušených trhů a darovala ho zdravotníkům

Dvojitý dobrý skutek udělala Plzeňská teplárenská. Od prodejců ze zrušených Vánočních trhů v Plzni odkoupila část jejich zboží připraveného k prodeji a následně jej ve formě dárkových balíčků dnes předala zdravotníkům Fakultní nemocnice Plzeň.

„Vládní nařízení zrušit adventní trhy jen pár dnů po jejich zahájení způsobilo mnoha malým podnikatelům obrovské škody. Proto jsme se rozhodli realizovat naši dvojnásobnou pomoc ve dvou krocích. Tím prvním je odkoupení části zboží, určeného na plzeňské trhy, a prodejcům tak jejich ušlý zisk alespoň nepatrně kompenzovat. Druhým krokem je vytvoření dárkových balíčků z tohoto odkoupeného zboží a jejich předání personálu covidového pavilonu FN Plzeň jako projev našeho poděkování a úcty k jejich nelehké práci v této době,“ říká člen představenstva Plzeňská teplárenská, a.s. a generální ředitel Václav Pašek.

Teplárna vybrala tradiční produkty z vánočních trhů, které tam měly být prodávány – ručně vyráběné šperky, vánoční ozdoby, přírodní mýdla či svíčky z včelího vosku. Z nich pak vytvořila 200 balíčků a odvezla je zdravotníkům nejvytíženějších covidových oddělení.

„Plzeňská teplárna je dlouhodobým sponzorem a partnerem plzeňské fakultní nemocnice. Před pár dny věnovala například Chirurgické klinice tři sta tisíc korun na nákup speciálních operačních nástrojů určených pro operace nádorů jater. Za každý takový počin jsme samozřejmě moc rádi a nejinak tomu je při této akci, kdy teplárna cíleně poděkovala zdravotníkům a zároveň pomohla trhovcům v tomto nelehkém čase,“ uvedl za město Plzeň náměstek primátora Pavel Šindelář.

Balíčky s tuzemskými a lokálními produkty putovaly k pracovníkům na covidová oddělení, kterých je v současnosti ve FN v provozu 14, a na dalších klinikách jsou pro nakažené pacienty izolační pokoje. Přesun některých lékařů a sester z běženého provozu na covidová pracoviště způsobilo omezení plánované operativy a uzavření vybraných lůžkových oddělení.

„Situace je opět velice vážná. Pohybujeme se denně kolem 160 hospitalizovaných pacientů, z toho je přes tři desítky nemocných umístěných na jednotkách intenzivní péče. Zdravotnický personál znovu pracuje ve velice náročných podmínkách, všichni jsou vyčerpaní a frustrovaní z toho, že zase nevidíme konec. Ale přesto všechno všichni pracují na plný plyn a každý projev díků je motivuje jít dál. Proto moc děkuji Plzeňské teplárenské za takový počin. Tím spíš, že pomohl a potěšil hned dvakrát,“ dodává ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Zdroj: FN Plzeň – na snímku zleva: náměstek primátora města Plzně Mgr. Pavel Šindelář, vedoucí lékařka pavilonu COVID INTO MUDr. Kamila Rulcová, Ph.D., generální ředitel Plzeňské teplárenské, a.s. Ing. Václav Pašek, Ph.D., vrchní sestra pavilonu COVID INTO Mgr. Lucie Čadová, MHA, a ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *