Za těžbou slídy na Domažlicko, za kaolinem do Nevřeně, do vodárny i do spalovny. Navštivte Industry Open ještě před zimou

Letošní program akcí stezky Industry Open pomalu končí. Na následující dva víkendy jsou naplánované ještě dva výlety historickým autobusem. V neděli 15. října se zájemci mohou vydat na cestu po stopách průmyslu na Domažlicku, o týden později pak po stopách těžby kaolinu na Severní Plzeňsko. V sobotu 14. října se konají komentované prohlídky budovy Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží, včetně vodní elektrárny, která je funkční od roku 1922.

Celodenní výlet historickým autobusem KAROSA ŠL 11.1307 Turist po stopách průmyslu na Domažlicku účastníky zavede do nově otevřeného Dolu Na Kole a Kulturního centra Pivovar Domažlice. Na cestě zpět autobus zastaví v Muzeu techniky a řemesel v Kolovči. Domažlický důl Na Kole je jediným zpřístupněným důlním dílem svého druhu v Česku. Jedná se o rozvětvený systém chodeb a komor plných třpytivé slídy. Ve zrekonstruovaném objektu domažlického pivovaru je možné navštívit nejen místní minipivovar, ale také výstavu o životě v česko-německém pohraničí.
• Výlet se koná v neděli 15. října. Autobus vyjíždí z parkoviště Na Rychtářce v 8:30.

Oblíbený výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR po stopách těžby kaolinu obsahuje nejen návštěvu Centra Caolinum Nevřeň a místního hlubinného dolu. Účastníci se podívají také ke Hromnickému jezírku, kde se seznámí s těžbou vitriolu, a na vyhlídku na funkční povrchový kaolinový důl v Kaznějově. Výletem provází zkušený průvodce, který na kaolince dlouhá léta pracoval.
• Výlet se koná v neděli 22. října. Autobus vyjíždí z parkoviště Na Rychtářce v 10:00.

Kromě pravidelných prohlídek provozů Vodárny Plzeň a ZEVO Plzeň se v říjnu uskuteční ještě komentované prohlídky budovy PDMP na Denisově nábřeží. Účastníci prohlídek se podívají na běžně nepřístupná místa, do malé vodní elektrárny a měnírny.
• Komentované prohlídky s konají v sobotu 14. října v různých časech. Prohlídka trvá cca 90 minut.

Vstupenky na všechny akce jsou v prodeji v Turistických informačních centrech Visit Plzeň na náměstí Republiky (vedle radnice) a na Palubě Hamburk u hlavního nádraží v Plzni, nebo online na Plzeňské vstupence.

Zdroj: Visit Plzen

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *