Jednička zase rozkvetla. Nejvíce zabodovaly zahrádky před paneláky

Zahrádky před panelovými domy letos hrály prim v soutěži Rozkvetlá Jednička, kterou na jaře vyhlásil první plzeňský obvod. Do soutěže se přihlásilo třicet pěstitelů, kteří zaslali dohromady více než sto fotografií ze zahrádek, oken či balkonů. Šest vybraných pěstitelů přijalo vedení obvodu, aby jim předalo poukázky do zahradnictví na 500 korun, pamětní listy a symbolicky i květiny.

Vybrat z došlých fotografií šest nejlepších nebyl podle starostky Jedničky Ivany Bubeníčkové vůbec lehký úkol. „V mých očích vyhráli úplně všichni, ovšem pravidla jsou daná, takže jsme nakonec vybrali šest milovníků kytiček, tři v kategorii zahrádky a předzahrádky a další tři v kategorii okna a balkony, které jsme ocenili,“ uvedla starostka. Více než polovina všech došlých snímků patřila zahrádkám před panelovými domy. „Právě ty nás při výběru nejvíce zaujaly. Žasla jsem nad tím, jak někteří

smart

obyvatelé Severního Předměstí dokázali prostor před panelovými domy proměnit. Je vidět, že lidé mají zájem o to, v jakém prostředí žijí, a to mě opravdu moc těší,“ podotýká Bubeníčková.

V kategorii zahrádky a předzahrádky se umístily: Ivana Špačková (zahrádka před domem v Kralovické 55), Vojtěška Kiliánová (před domem v Komenského 87) a Anna Řehořová (před domem v Kaznějovské 52). V kategorii okna a balkony vedení obvodu ocenilo Květu Sádlovou (balkon – terasa, U Velkého rybníka 22), Zdeňku Podperovou (balkon v Sokolovské 122) a Alexandru Tothovou (balkon v Toužimské 13).

Soutěž Rozkvetlá Jednička se v letošním roce konala podruhé. Snímky svých pěstitelských úspěchů mohli obyvatelé prvního plzeňského obvodu zasílat do konce července. Cílem soutěže je povzbudit zájem obyvatel města o zlepšení prostředí, ve kterém žijí.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *