ODS + TOP 09: Lázně jako kšeft století, který zaplatíme my všichni!

S obavami míří zastupitelé klubu ODS + TO0P 09 na páteční mimořádné jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje. Jsou totiž velmi znepokojeni postupem, tlakem a údajnými podivnostmi při zamýšlené koupi objektu bývalých městských lázní Plzni. Lázně vidí jako kšeft století, který zaplatíme my všichni. O záměru koupit bývalé lázně jsme informovali https://www.ceskypohled.eu/hejtmanstvi-koupi-byvale-mestske-lazne-v-plzni-bude-v-nich-galerie-i-multifunkcni-sal/

Podle zastupitelů ODS a TOP 09 se nejedná o čistou koupi nemovitostí, se kterou se počítalo, ale o převod obchodních podílů společnosti TWB Praha s. r. o.  od stávajících společníků, spojený s mnoha riziky existence neznámých závazků z minulosti. „Spolu se společností TWB by Plzeňský kraj koupil i stavební projekt mnohokrát pozměněný od business centra přes hotel s wellness, přičemž poslední verzí je projekt na objekt bydlení s multifunkčním sálem za asi sedm milionů korun, který veřejná správa nepotřebuje. Bude-li případně pro potřeby kraje projekt změněn na jiné využití, jiné objemy, jinou dopravní obslužnost, musí se začít nejprve novým územním řízením,“ upozorňuje předseda zastupitelského klubu ODS+TOP 09 Pavel Karpíšek.

Na koupi prý rozhodně nevydělá Plzeňský kraj ani jeho občané, ale stávající společníci TWB, tedy tři právnické osoby, které prodávají celou firmu, aby se vyhnuli daňové povinnosti. „A nejen to. Objekt lázní vlastní TWB od roku 2007, nabyla jej za cenu cca 35 milionů korun a za celou dobu do něj neinvestovala ani korunu na údržbu. TWB investovala pouze zmíněných sedm milionů do projektu, o němž s jistotou ani nevíme, byl-li zaplacen,“ uvedla zastupitelka Marcela Krejsová.

Kolik realizace tohoto megalomanského projektu bude Plzeňský kraj celkově stát, se přesně neví. Existuje pouze odhad ceny rekonstrukce podle obestavěných m3 bez ocenění demoličních prací, zpevnění podloží, nepropustné vany a dalších překvapení, která jsou u rekonstrukcí obvyklá. Objekt totiž stojí téměř v řečišti řeky Radbuzy. Zastupitelský klub ODS + TOP 09 tak nabyl dojmu, že kupní cena 120 milionů korun byla dohodnuta už dávno, zřejmě již na podzim roku 2020 a že všechna „odborná posouzení“ mají kupní cenu pouze odůvodnit, nikoliv stanovit.

(ČP)

 

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. 16.9.2022

    […] Plzeňský kraj se stane majitelem bývalých městských lázní v centru Plzně na Denisově nábřeží, kterou hodlá revitalizovat do podoby víceúčelového centra pro zájmové aktivity a kulturní akce. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na svém mimořádném zasedání v pátek 16. září 2022. i přes odpor klubu ODS + TOP 09. (Informovali jsme o tom https://www.ceskypohled.eu/ods-top-09-lazne-jako-kseft-stoleti-ktery-zaplatime-my-vsichni/) […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *