Hejtmanství koupí bývalé městské lázně v Plzni. Bude v nich galerie i multifunkční sál

Na mimořádném jednání dnes schválila Rada Plzeňského kraje návrh na odkoupení podílů společnosti, která je vlastníkem budovy bývalých Městských lázní v Plzni. Zásadní rozhodnutí o odkupu bude mít 5. září Zastupitelstvo Plzeňského kraje.

Plzeňský kraj v březnu letošního roku nechal vypracovat znalecký posudek na odkup 100 % podílu společnosti TWB Praha s.r.o. vlastnící nemovitost – bývalé Městské lázně. Obvyklá kupní cena souboru nemovitostí a pozemků byla stanovena na 140 mil. Kč. Výše odhadní ceny bude při odkupu Plzeňským krajem respektována.

„Máme teď jedinečnou příležitost do této budovy umístit multifunkční sál, expozice a depozitáře Západočeské galerie, konferenční sály a prostory pro talentované děti ze střediska Radovánek, environmentální centrum zaměřené na změnu klimatu ve městech, prostory pro prodejní výstavy a propagaci oblastí našeho kraje i centrum pro folklórní soubory našeho kraje,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Josef Bernard a dodává: „Objemově získáme více než dvojnásobný prostor oproti plánované budově galerie v přibližně stejné hodnotě. A naopak vytvoříme přívětivý prostor pro občany našeho kraje.“

Ještě před zasedáním krajského zastupitelstva, které se uskuteční v pondělí 5. září 2022 od 10 hodin, budou mít zastupitelé Plzeňského kraje k dispozici veškeré materiály – znalecký posudek i objemovou studii využití budovy – a zároveň je pro ně připraven seminář s prezentací komplexních podkladů pro možnosti kraje.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. 16.9.2022

    […] S obavami míří zastupitelé klubu ODS + TO0P 09 na páteční mimořádné jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje. Jsou totiž velmi znepokojeni postupem, tlakem a údajnými podivnostmi při zamýšlené koupi objektu bývalých městských lázní Plzni. Lázně vidí jako kšeft století, který zaplatíme my všichni. O záměru koupit bývalé lázně jsme informovali https://www.ceskypohled.eu/hejtmanstvi-koupi-byvale-mestske-lazne-v-plzni-bude-v-nich-galerie-i-mult… […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *