Vánoční strom v Rokycanech se rozsvítí v sobotu. Adventní trhy začnou už v pátek

Vánoční strom v Rokycanech se rozsvítí v sobotu 2. prosince. Ozdobený velkými hvězdami a led řetězy je už od středy. Na sobotu je připraven je program Zpívání pod vánočním stromem na pátek 1. a v sobotu 2. prosince, kdy Masarykovo náměstí zaplní na pět desítek stánků. Rokycany mají ve svých ulicích již vánoční výzdobu. Městská knihovna Rokycany nabídne dětem v sobotu Ježíškovu dílnu, kde si vyrobí adventní věnec.

„V sobotu 2. prosince rozsvítíme na Masarykově náměstí vánoční strom, kterým bude 13 metrů vysoká jedle obrovská z Kyšic od pana Štrunce. Od paní Hánové z Oseka máme vánoční strom na kruhovém objezdu u Střelnice, je jím také jedle. Vedle něho bude také slaměný betlém v životní velikosti, letos nově dozdoben. Po městě jsou také vánoční stromky s tradiční staročeskou výzdobou. Ve Spilce máme velký adventní věnec se svícemi. V sobotu 2. prosince rozsvítíme v 17 hodin vánoční strom,“ pozval do Rokycan starosta města Tomáš Rada. Osvětlené jsou také ulice města – Pražská, Plzeňská a Palackého ulice.

Předvánoční čas v Rokycanech tradičně zahájí adventní trhy a zpívání pod vánočním stromem v pátek 1. a v sobotu 2. prosince. „Letošní ročník adventních trhů je velmi silný, máme přihlášeno na pět desítek stánkařů, kteří nabídnou vánoční dekorace, keramiku, nebude chybět svařené víno, punč, medovina, langoše a podobně. Město ve svém stánku nabídne návštěvníkům čaj a vánočku,“ řekla Anna Chromá z Odboru školství a kultury Městského úřadu Rokycany.

„Páteční program připraví základní školy, program zakončí vystoupení muzikálové zpěvačky Šárky Markové. Sobota bude patřit rozsvěcení vánočního stromu v 17 hodin, předcházet mu bude vystoupení zpěváka Michala Šindeláře,“ doplnil místostarosta města Jiří Sýkora.

Vánoční program připravila také Městská knihovna Rokycany na sobotu 2. prosince v rámci Dne pro dětskou knihu. Od 8 do 12 hodin nabídne Ježíškovu dílnu, kde si děti mohou vyrobit adventní věnec. Věnec, jehličí i zdobení obdrží od městské knihovny. Dále si mohou vyrobit různé papírové ozdoby. V 10 hodin si děti poslechnou Vánoční příběh.

Zdroj: Město Rokycany

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *