Z Plzeňského kraje putují další elektrocentrály na Ukrajinu. Přispěly i města a obce

Elektrocentrály za téměř milion korun odvezla spediční firma koncem minulého týdne do partnerského regionu Plzeňského kraje na Ukrajině. Na nákupu elektrocentrál se podílí kromě Plzeňského kraje také řada obcí. Ty průběžně přispívají až desetitisícovými částkami na humanitární pomoc do Ivano-Frankivské oblasti.

Už čtvrtá zásilka humanitární pomoci byla prostřednictvím spediční firmy dopravena do partnerského regionu Plzeňského kraje Ivano-Frankivska. Tentokrát kraj nakoupil celkem 36 elektrocentrál v hodnotě 945 tisíc Kč. Elektrocentrály byly ze skladu na Ostravsku odvezeny koncem minulého týdne přímo dárci, tedy úřadu v našem partnerském regionu na Ukrajině. Lidé v oblasti se potýkají se zničenou infrastrukturou. Mají problém s elektřinou a teplem. Elektrocentrály jsou učené do zdravotnické i sociální sféry, dostat by se měly se i k civilnímu obyvatelstvu.

První humanitární pomoc poslal Plzeňský kraj koncem dubna loňského roku krátce po návštěvě ukrajinského velvyslance Jevhena Perebyjnise v Plzni. “Během návštěvy jsme na základě doporučení pana velvyslance na jihozápadní Ukrajině navázali kontakty s představiteli Ivano-Frankivské oblasti a dohodli se s nimi na partnerské spolupráci,“ uvedl hejtman Rudolf Špoták.

Po dubnové zásilce pak následovaly ještě v červenci a prosinci loňského roku dvě další. Šlo o zdravotnický materiál a dvě sanitky. Jedna z nich byla vybavena defibrilátorem. K tomu hejtmanství přidalo elektrocentrály, mikrovlnky, varné konvice nebo například karimatky.

K pomoci se připojily také některé obce z Plzeňského kraje. Průběžně posílají na hejtmanství finanční podporu dle svých možností. Šest měst a obcí dalo dohromady 160 tisíc korun. Obec Kdyně přispěla přímo zakoupením elektrocentrály.

Příspěvky obcí
Bělá nad Radbuzou 25 000 Kč
Bohy 20 000 Kč
Černíkovice 30 000 Kč
Chotěšov 5 000 Kč
Kožlany 20 000 Kč
Švihov 60 000 Kč
Kdyně – zakoupená elektrocentrála

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *