Ježíšek!!! Holky holkám dnes spouštějí sbírku dárků pro domovy už poosmé

Stan s motivem dinosaurů, odrážedlo, mikina, batoh, vysavač, ždímací mop, aku šroubovák, zimní boty, pohádková knížka nebo třeba prášek na prádlo – taková přání se sešla v osmém ročníku sbírky vánočních dárků pro charitní domovy sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni a maminky ze Šatníku pro samoživitele.

Sbírky pořádá od roku 2016 skupina plzeňských ženských osobností Holky holkám. Za předchozích sedm ročníků splnily už 670 přání v celkové hodnotě kolem 800 tisíc korun. Letos na splnění čeká 145 malých i velkých přání.Jako vždy jde o přání od drobností, jako je kosmetika, přes různé hračky a knížky, až po kuchyňskou elektroniku. Přišla ale třeba i prosba o plínky nebo Sunar pro miminka.

Aktuální seznam přání je zveřejněn na interaktivní webové stránce www.holkyholkamplzen.cz/vanoce/. Sbírka běží od 13. listopadu do 1. prosince. Zakoupené dárky mohou lidé přinášet nezabalené, opatřené přiděleným kódem do sídla Nadace 700 let města Plzně vedle Měšťanské besedy nebo je sem mohou nechat přímo poslat z e-shopu.

„Vždy nás dojímá nadšení, s nímž se lidé do plnění přání vrhají. Na dražší přání se dokonce skládají. Díky tomu se nám v minulosti třeba podařilo nadělit klávesy, na které přispěli muzikanti z Plzeňské filharmonie, výtvarné vybavení, na které se složili studenti a pedagogové ze Sutnarky nebo panenku Barbie, kterou společně koupily slečny z recepce Techmania Science Center,“ říká vůdčí osobnost iniciativy Holky holkám Markéta Čekanová.

Holky holkám je iniciativa plzeňských ženských osobností, která od roku 2016 pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni.

Zdroj: Markéta Čekanová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *