Zápisy na Univerzitu třetího věku na ZČU se blíží. Rezervace začínají 5. srpna

Univerzita třetího věku (U3V) Západočeské univerzity v Plzni spouští v srpnu rezervační systém pro nastávající akademický rok. V nabídce, čítající na čtyřicet kurzů, najdou zájemci o studium opět řadu novinek – kurzy Média a politika, Česká krajina prakticky a názorně, Křesťanské kořeny Evropy, Chemie a společnost, Kouzelný svět bylinek a mnoho dalších.  

„Nabídku našich studijních programů každý rok obměňujeme. Zahrnuje nejen tradiční obory, ať už jsou zaměřeny humanitně, přírodovědně, či technicky, ale volíme také témata ze současného světa, o kterých se naši posluchači chtějí dozvědět víc,“ říká vedoucí Univerzity třetího věku Magdalena Edlová. „Naši přednášející, mezi nimiž jsou jak vyučující Západočeské univerzity, tak externí odborníci, jsou přitom zárukou vysoké odborné kvality programů U3V,“ doplňuje Magdalena Edlová.

Uchazeče zve jak ke studiu předmětů, které pokračují z předchozích let, tak těch zcela nových. Patří mezi ně třeba předmět Média a politika, jehož účastníci se seznámí se systémem médií. Řeč bude o tom, jakou roli hrají média ve společnosti, jak se tvoří zpravodajství nebo jak funguje politický marketing, a chybět nebude ani aktuální téma fake news. V předmětu Chemie a společnost účastníci studia poznají nejrůznější aplikace chemie v životě společnosti i při každodenních činnostech. V předmětu Praktika sociální psychologie se budou zabývat verbální a neverbální komunikací a tím, jaký mají jednotlivé složky komunikace vliv na vytváření vztahů a řešení konfliktů. V předmětu Moderní typy cestovního ruchu bude pozornost věnována cestování a jeho významu pro jednotlivce i celou společnost. Jak název napovídá, seznámí se posluchači i s méně tradičními typy cestovního ruchu. Pro ty, které zajímá právo a konkrétně oblast trestní kriminality, je v nabídce předmět Násilné a mravnostní trestné činy v platné právní úpravě. Kurz Dokumenty, které změnily svět posluchačům osvětlí pozadí vzniku dokumentů, které stály na počátku významných společenských změn, a zasadí je do širších historických souvislostí. Příběh evropského románu zve na cestu historií této vrcholné literární formy. Předmět Česká krajina prakticky a názorně ukáže, jak se na vzhledu krajiny projevují společenské změny. Účastníci kurzu Kouzelný svět bylinek získají informace z oblasti bylinkářství a léčitelství. Do historie posluchače zavedou předměty České dějiny, Křesťanské kořeny Evropy nebo Regionální archeologie a historie – Plzeň a západní Čechy, které jsou v nabídce U3V také nově. Celkem U3V nabízí čtyři desítky programů, včetně jazykových kurzů angličtiny a němčiny.

„Celá koncepce programu je na vysoké úrovni a umožňuje seniorům dále se aktivně vzdělávat nebo získat informace z oborů, které v době jejich studia nebyly přednášeny nebo naopak zaznamenaly takový rychlý rozvoj, o kterém se nám v době našeho studia ani nesnilo, ať už se jedná o obory technické, nebo humanitní,“ napsal začátkem července dlouholetý posluchač Aleš Franěk v dopise, jímž zároveň vyjádřil své poděkování za profesionální organizaci U3V, která fungovala i v době nouzového stavu vyvolaného pandemií koronaviru.

Studium U3V je tu pro seniory a lidi ve třetím stupni invalidního důchodu, kteří mají chuť rozšiřovat své znalosti, rozvíjet svoji duševní aktivitu a pěstovat sociální vazby. Podmínkou není maturita ani délka předchozího vzdělání. Zájemci mohou navštěvovat kurzy na pobočkách v deseti městech Plzeňského a pěti městech Karlovarského kraje – v Plzni, Klatovech, Tachově, Stříbře, Zbirohu, Spáleném Poříčí, Rokycanech, Dobřanech, Plasích, Horažďovicích; Chebu, Aši, Sokolově, Karlových Varech a Mariánských Lázních.

Rezervace do kurzů probíhají elektronicky na webových stránkách U3V u3v.zcu.cz/rezervace. Účast v pokračujících studijních oborech si zájemci mohou rezervovat v rozmezí od 5. srpna od 12 hod. do 8. srpna do 20 hod. Rezervační systém nových oborů bude spuštěn v pondělí 10. srpna ve 12 hod. a přístupný bude do čtvrtka 13. srpna do 20 hod. Samotné zápisy pak budou probíhat od 19. do 21. srpna. Zcela noví posluchači jsou k zápisu zváni na 24. srpna. Uvolněná místa z nevyzvednutých rezervací se pak budou zapisovat 3. září.

Zdroj: ZČU Plzeň

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *