Premiér a ministr zdravotnictví ve FN Plzeň, na hejtmanství, v Dron centru a ve Stříbře

Strategické investice pro zlepšení zdravotní péče byly dnes tématem návštěvy premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha ve Fakultní nemocnici v Plzni. K největším investicím v plzeňské nemocnici patří stavba nového psychiatrického pavilonu za skoro půl miliardy korun a tou úplně největší je výstavba pavilonu chirurgických oborů za víc než dvě miliardy korun.

Nový psychiatrický pavilon nabídne vyšší komfort pro pacienty i zaměstnance, rozšíření lůžkových i ambulantních provozů, včetně stacionářů. Pacienti budou v klidném terapeutickém prostředí, částečně odděleni od jiných provozů FN Plzeň, a součástí kliniky je venkovní i vnitřní atrium s travnatými prostory a zelení pro aerobní aktivity nemocných. Psychiatrický pavilon je před dokončením.

Největší investiční akcí FN Plzeň je výstavba Pavilonu chirurgických oborů. Jedná se o strategickou investici, jejíž celkové náklady jsou 2,18 miliardy korun se spoluúčastí FN Plzeň ve výši 44,62 %. Nový chirurgický pavilon s celkovou kapacitou 432 lůžek bude sloužit pro obory chirurgie, urologie, neurochirurgie, ortopedie a traumatologie a Kliniku anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny.

Premiér Andrej Babiš se setkal také s hejtmankou Plzeňského kraje Ilonou Mauritzovou a v Dron centru ho čekala prezentace využití dronů pro integrovaný záchranný systém. Premiér navštívil také Stříbro, kde se sešel s vedením města a prohlédl si tamní Mateřskou školu Přístavní v ulici Prokopa Holého.

Zdroj: FN Plzeň a Úřad vlády ČR

Na snímku jsou premiér a ministr s ředitelem FN Plzeň Václavem Šimánkem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *