V Plzeňském kraji vyhrálo ANO, těsně v závěsu je ODS s “topkou”, Bernardovo STAN má skoro 15 procent

V krajských volbách na Plzeňsku Zbývá sečíst 4 okrsky, což je 0,37 procenta. Už teď je jasné, že zvítězilo hnutí ANO se ziskem 22 a půl procenta, těsně v závěsu je ODS s “topkou” (přes 21 procent). Na třetím místě se ziskem necelých 15 procent je STAN v čele s bývalým hejtmanem Josefem Bernardem. Ten získal i absolutně nejvíc preferenčních hlasů – přes 4 000. Hlasovat přišlo skoro 39 procent oprávněných voličů.

Čtvrtí Piráti mají 13 a půl procenta. Do zastupitelstva postupuje ještě SPD (přes 6 procent), ČSSD (necelých 6 procent) a KSČM (5 a půl procenta). Naopak se do zastupitelstva nedostala Koalice pro Plzeňský kraj v čele s KDU-ČSL, jejíž představitelka Ivana Bartošová byla až do teď náměstkyní hejtmana pro školství a cestovní ruch.

Nyní nastává doba hledání koalice. Jisté skoro na sto procent je, že sestavovat ji bude buď hnutí ANO nebo ODS a to nebo ta získá i post hejtmana. Při minulých volbách vyhrálo ANO, ale nakonec koalici sestavila ODS spolu s ČSSD a Koalicí pro Plzeňský kraj. Vítězná ANO skončila v opozici.

Zdroj: Volby.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *