Kde posedět pod širým nebem? Visit Plzeň radí, kam vyrazit

Teplejší dny plné sluníčka přímo vybízejí k pikniku v přírodě nebo posezení na předzahrádce. Pokud trávíte většinu času v betonové džungli, nezoufejte, i Plzeň nabízí řadu míst, kde příjemně posedět. Visit Plzeň přináší tipy, kam zajít s rodinou, drahou polovičkou či přáteli, když počasí hlásí příjemné teploty. Doporučuje jak místa na piknik, tak podniky, kde najdete příjemné posezení na předzahrádce. Najdete tady i tip na jeden speciální venkovní areál přímo u řeky. Tak neseďte doma a vyrazte!

#1 PARKY:  Některá místa jsou k rozložení piknikové deky přímo stvořená. Ideální jsou proto určitě plzeňské parky a sady.

Jedním z nejpříjemnějších míst k posezení v centru Plzně je bezpochyby Mlýnská strouha, které se neříká plzeňské Benátky jen tak. Při pikniku se můžete kochat romantickým jezírkem, ve kterém se prohání zlaté ryby. Vyrazíte-li s rodinou, děti můžete nechat vydovádět na nedalekých prolézačkách v podobě velkých barevných hlav.

Nejklidnější a zároveň nejromantičtější částí městských sadů lemujících centrum města jsou zaručeně Šafaříkovy sady. Najdete zde veliké zelené trávníky lemované nádhernými květy, které k pikniku přímo vybízejí. Příjemně posedět můžete ale i například ve Smetanových nebo Kopeckého sadech.

Největší a zároveň nejnavštěvovanější plzeňský park neleží přímo v centru, ale na Borech, kam se pohodlně a rychle dostanete tramvají číslo 4. Borský park je rozlehlý 420 tis. m² a najdete tu několik dětských hřišť, sportovišť, minigolf, restauraci a nově vzniklou kavárnu s pivnicí.

Naším dalším tipem je Božkovský ostrov. Jedná se o volnočasový areál v přírodě, který je jako stvořený pro odpočinek a relaxaci, ale slouží také k různým sportovním aktivitám. Ostrov se mu říká proto, že je od Božkova na pravém břehu oddělen náhonem k bývalému mlýnu, z druhé strany jej omývá řeka Úslava. Na Božkovském ostrově je vám k dispozici dostatek laviček pro odpočinek, nezpevněné pěší stezky, in-line dráha, cvičební stroje nebo cyklostezka. Jestliže máte chuť se po vydatném pikniku ještě projít, z Božkovského ostrova můžete pokračovat krásnou procházkou okolo řeky po Naučné stezce Údolím Úslavy až do Koterova.

Pokud byste rádi na piknik vyjeli pryč z města, vydejte se do zámeckého parku Kozel nedaleko Šťáhlav u Plzně. Park i zámeček se nacházejí na vyvýšeném místě a nabízejí překrásné výhledy na okolní krajinu. Vstup do parku je nově od jara zpoplatněn, nicméně jeho návštěva rozhodně stojí za to. Říká se, že připomíná vídeňský Schönbrunn. Uprostřed parku se také nachází rybník, kde si můžete k projížďce zapůjčit lodičku.

#2 K VODĚ: Při vysokých teplotách vám bude určitě líp u vody, kam ale vyrazit?

Pokud byste chtěli občerstvení spojit s koupačkou, vyrazte s piknikovým košem na delší procházku třeba k Boleveckému nebo Šídlovskému rybníku. Tady můžete strávit celý den, procházet se, koupat a pak se pořádně odměnit něčím dobrým. Pokud jste si s sebou nic nepřinesli, nezoufejte a zamiřte do jednoho z Pointů, kde dostanete plnohodnotný oběd, něco sladkého i něco zdravějšího.

Další oázu pohody najdete v parku u řeky Mže přímo v centru města v ulici Na Pořící 12 (mapa). Leháro Beer Garden & Fan zóna je letní areál pro celou Plzeň a všechny její návštěvníky. Nechybí tu tankové pivo, louka na piknik, šlapadla, lehátka, výborné občerstvení a ani plátno na promítání sportovních utkání. Pokud jste tu ještě nebyli, doporučujeme navštívit. Je to ideální místo s příjemnou atmosférou, kde s přáteli posedět pod širým nebem.

#3 S VÝHLEDEM: Piknik s krásným výhledem, to je sen!

Že dobré jídlo chutná ještě o něco lépe, když máte před sebou krásný výhled, se dozvíte u Rotundy sv. Petra a Pavla ve Starém Plzenci. K rotundě se dostanete po značené naučné stezce z Malostranského náměstí. Cesta vede do kopce, nicméně výstup stojí za to. A to nejen kvůli unikátní rotundě, ale i nádhernému výhledu do okolí. Je to příjemné a klidné místo, kde si můžete rozbalit deku a na pochutnat si na dobrotách, co jste si donesli.

#4 PODNIKY SE ZAHRÁDKOU: Pokud se vám nechce občerstvení řešit vůbec, máme tu pro vás pár tipů na restaurace s příjemným venkovním posezením.

Když už jsme u toho výhledu, jeden takový krásný a přímo na plzeňskou dominantu, katedrálu sv. Bartoloměje, zažijete z restaurace a sky baru Terraza.

Takový „pivní piknik“ si můžete vyzkoušet v Lokále Pod Divadlem. Šnyta, hladinku nebo mlíko si do skla objednáte vevnitř a donesete si ho ven přímo na trávník pod pomník generála Pattona. Na tomto místě se vám naskytne i perfektní výhled na Velké divadlo či na Velkou synagogu.

To nejlepší pivo na světě si můžete vychutnat pod širým nebem i přímo v areálu plzeňského pivovaru z hospody Na Spilce. Nově zde najdete i nefiltrovanou plzeň!

Řadu předzahrádek najdete i v restauracích a barech v Riegrově ulici, kde vám k dobrému jídlu a pití navíc každou středu a pátek od 18:30 zahrají nadaní buskeři v rámci projektu Riegrovka hraje.

A pokud máte chuť spíše na kafe a něco sladkého na zub, zajděte na předzahrády do Orient Coffee, nebo Kafe Smetanka na Slovanech. Příjemné posezení ve stínu nabízejí i předzahrádky kaváren Le Frenchie či Walter Mitty ve Smetanových sadech a v novém bistru Fred také něco chystají!

Zdroj: Visit Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *