Na náměstí Republiky bude opět ledová zoo. Do čtvrtečního večera vzniknou originální sochy

Příznivci ledových soch o ledové skvosty letos nepřijdou. Přesto, že z důvodu protiepidemických opatření se výstava ledových soch ve stanu v pivovaru nemohla konat, využívá společnost ICE FACTORY mrazivého počasí a ve čtvrtek 11. února začala navážet ledové bloky na náměstí Republiky, aby z nich do večera vznikly unikátní ledové sochy.

Tyto ledové sochy samy o sobě přitahují pozornost, tak jak tomu bylo i v minulých letech, kdy si je na ploše náměstí prohlédly tisícovky obdivovatelů.  Tradicí zůstává i možnost sponzoringu sochy, kdy je možno na podstavci sochy nechat umístit jméno sponzora ledového unikátu. Stačí kontaktovat organizátory.

„Z důvodu protiepidemických opatření jsme nemohli otevřít naši výstavu ve stanu v areálu Plzeňského Prazdroje, a proto chceme využít tohoto mrazivého počasí a opět přiblížit umění ledového sochařství plzeňské veřejnosti na náměstí Republiky. Zvu celou širokou veřejnost, aby na náměstí přišla a podpořila nás,“ informuje Libor Toušek z ICE FACTORY, s.r.o.

Na náměstí Republiky se začaly ve čtvrtek ráno navážet zhruba jeden a půl metrové ledové bloky, které budou umístěny na podstavcích a poté je hned začnou zpracovávat „ledoví sochaři“, aby je už k večeru mohli obdivovat první návštěvníci výstavy. Podle slov organizátora by se počet ledových soch měl pohybovat mezi 12–15 kusy, podle toho, kolik se jich stačí udělat a na kolik soch se podaří získat sponzora.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

 

 

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *