Terezka Dvořáková z 21. ZŠ Plzeň převzala v pražském Černínském paláci ocenění za úspěch v soutěži Frankofonie

21. ZŠ Plzeň se prioritně prezentuje jako škola s rozšířenou výukou cizích jazyků, a to AJ, NJ, FJ a RJ. V rámci nich se snažíme zapojovat do konverzačních, výtvarných, recitačních, dramatizačních, korespondenčních i jiných soutěží a akcí.

Letos v lednu přišla nabídka zúčastnit se již 17. ročníku soutěže Frankofonie 2019 vyhlášené Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Francouzským institutem, Velvyslanectvím Francouzské republiky v Praze, Velvyslanectvím frankofonních zemí v ČR a Národním institutem pro další vzdělávání v rámci Dnů Frankofonie. Cílem takovéto akce bylo a je podpořit znalosti žáků ZŠ a studentů SŠ v oblasti historie, geografie, kultury a umění frankofonních zemí.

Mezinárodní organizace Frankofonie (OIF) v Paříži vyhlašuje každoročně 10 výrazů používaných v jednotlivých frankofonních zemích, které vytvářejí základ tematického zaměření příslušného ročníku soutěže.

Kategorie ZŠ je výtvarného a také písemného zaměření a probíhá na úrovni školního a poté hned ústředního (celostátního) kola. Soutěžící předkládají výtvarnou práci (kresbu, malbu, fotografii, koláž) ve formátu max. A3 a musí v ní být zobrazen význam alespoň 1 z 10 výrazů vyhlášených pro aktuální ročník soutěže. K této výtvarné části pak musí být přiložen ještě krátký „vysvětlující“ text ve FJ. Každá škola může zaslat maximálně 7 soutěžních příspěvků.

Mezi oceněnými byla nakonec i jedna žákyně naší školy, Terezka Dvořáková ze 7. C. Ve středu 20. března, což je Mezinárodní den frankofonie, si v Praze na MZV v Černínském paláci v rámci slavnostního ceremoniálu převzala diplom a ceny za 12. místo v kategorii ZŠ.

Máme z tohoto umístění obrovskou radost, o to větší, že mezi oceněnými jsme byli jedinou ZŠ z celé republiky.

Jitka Králová,

21. ZŠ Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *