Jak se stát spojařem a jak poskytnout pejskům první pomoc se v sobotu naučíte v Rokycanech

Umíte poskytnout první pomoc pejskům, které máte doma a už jste si někdy speciálním stetoskopem poslechli tlukot jeho srdíčka? To se můžete naučit a vyzkoušet na speciální víkendové akci vojenského Muzeu na demarkační linii v Rokycanech.

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, největší nestátní vojenské muzeum v České republice, připravilo na sobotu 12. srpna od 10 do 17 hodin celodenní doprovodný program k běžným prohlídkám expozic. Od 15 hodin začne program pro děti K obraně vlasti připraven!

„Pro dětské návštěvníky je připravena řada soutěží či interaktivní soutěž SPOJAŘ. Dospělí mohou po celý den prohlédnout výstavu spojovací techniky a zbraní, kde mohou diskutovat se zbrojířem muzea, nahlédnout do vybrané otevřené techniky a v 11 hodin se připojit k prohlídce expozic muzea s průvodcem. Poprvé budou moci návštěvníci také zhlédnout novou vnější expozici protiletadlové techniky a vojenských vleků,“ pozvala za muzeum Radka Vávrová.

Děti si mohou vyzkoušet stanoviště jako např. hod granátem do tankového terče, hašení hasičskou proudnicí na terč, paintballovou střelbu na terč, chůzi na chůdách, překážkovou dráhu a další. Připraveny jsou také během dne prezentace plemene československého vlčáka šlechtěného od 60. let pro potřeby armády a pohraniční stráže od chovatelské stanice československých vlčáků Tor Zireael, která se pyšní šestičlennou domácí smečkou.

Od 15 do 17 hodin se uskutečnít speciální program pro děti K obraně vlasti připraven! V půlhodinových blocích se děti naučí základy první pomoci, uvidí prezentaci hasičské záchranné techniky od SDH Holoubkov, interaktivní ukázku výcviku služebních psů. „Děti se naučí také základům zacházení s pejsky, které mnozí doma mají, a ne vždy ví, jak s nimi zacházet. Naučí se poskytnout jim první pomoc, ale budou si moci i speciálním stetoskopem poslechnout tlukot srdíčka cvičeného pejska československého vlčáka. Vyzkoušet si budou moci branně pohybová stanoviště,“ doplnila Radka Vávrová.

Zdroj: Muzeum na demarkační linii Rokycany

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *