Užijte si Velikonoce se vším, co k nim patří! Právě takové budou na statku Lüftnerka v zoo

Máte rádi Velikonoce? Potom si je užijte se vším, co k nim patří! Právě takové budou TRADIČNÍ VELIKONOCE NA STATKU LÜFTNERKA v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. A to po celé čtyři dny – od pátku 7. do pondělí 10. dubna!

Každý sváteční den nabídne na statku od 10 do 18 hod. něco z bohatého rukodělného, kulturního a dalšího programu: Pletení pomlázek, zdobení kraslic různými technikami, tvoření velikonočních ozdob, výrobu košíků, řehtání, otloukání vrbových píšťalek, točení káči, hraní kuliček, ukázky uměleckého kovářského řemesla, velikonoční pomlázku… Po všechny čtyři dny výstavka velikonočních zvyků a oblíbená tématická soutěžní stezka o zajímavé ceny. A také velikonoční jídelníček v Hospodě na statku!

Každý den se navíc ve 14 hod. statek Lüftnerka rozezní folklórem:
Pátek 7. 4.: kroužek lidových písní a tanců Boleváček při Bolevecké ZŠ – “Boleváček vítá jaro”  a Taneční klub IMPRO při pionýrském oddíle Mikulka – “Už mou milou do kostela vedou“
Sobota 8. 4.: Plzeňáček
Neděle 9. 4.: dětský lidový soubor Úslaváček při ZUŠ Starý Plzenec
Pondělí 10. 4.: Pšeničky z Kasejovic

Po všechny dny zůstává, jako je tomu ve všech dalších případech víkendového a svátečního doprovodného programu, nezvýšené vstupné.

Zdroj: Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *