Senioři z Plzeňského kraje zítra změří své síly na sportovních hrách

Deset unikátních disciplín a patnáct týmů z celého kraje – tak budou vypadat Sportovní hry seniorů Plzeňského kraje 2022, které se uskuteční 17. května v hokejbalové hale v Plzni na Košutce. Akce odstartuje v 9 hodin.

Setkání aktivních seniorů se uskuteční už popáté. Po dvouleté přestávce se všichni těší, že se zase mohou setkat a kromě sportovního klání prostě být pospolu. Senioři z regionu byli v letech 2016 – 2019 úspěšní i v celostátní soutěži. Získali opakovaně putovní pohár za I. místo v ČR, a další pak v soutěži mezinárodních týmů.

Senioři změří své síly v bollo-ballu, hodu šipkami do terče, hodu basketbalovým míčem na koš, střelbě na florbalovou branku, v chůzi na 800 metrů, disc golfu, snack golfu, hodu kriketovým míčkem na cíl, petangu a lukostřelbě. Nejde tedy o běžné sportovní disciplíny, nýbrž o disciplíny speciálně koncipované pro sportování starší generace. Například disc golf je hod frisbee do kovového koše, který je padesát metrů daleko. Bollo-ball je zase hod míčem do konstrukce ze třímetrové vzdálenosti. A snack golf je odpalování míčku golfovou holí s cílem trefit se do padesát metrů vzdáleného terče.
Klání se zúčastní týmy z Plzně, Klatov, Tlučné, Domažlic a dalších míst. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne ve 14 h v TOTEMu. Vítězové regionálního kola postoupí do národního seniorského klání Sportovní hry seniorů ČR 2022, které proběhnou v Praze počátkem července 2022.

Program pro veřejnost:
9:00 – 9:30 uvítání účastníků, zahájení, prezentace soutěžních disciplín, slib závodníků
9:30 – 12:15 soutěžní disciplíny
12:30 – 13:30 oběd
14:00 – 18:00 vyhlášení výsledků a společenské odpoledne

Zdroj: TOTEM, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *