SOUTĚŽ: Kolik medvědů bylo nejvíc v jednom roce v plzeňské zoo?

V plzeňské zoo chovají medvědy už od čtyřicátých let minulého století. Významným letopočtem pro plzeňské medvědy je rok 1998. V rámci revolučních změn dostali místo dvou klecí najednou hektar lesa. Takový výběh dosud v republice chyběl. Mohou v něm šplhat po stromech, hrabat se v zemi, běhat či se koupat ve velkém bazénu.

V zimě medvědi v ubikacích tráví chladné měsíce podobně, jako v přírodní hibernaci. Věk a nemoci zapříčinily během let úbytky, samice Mišta potom odjela na hrad Točník. Lesní skupinu doplnily po čase večerníkové hvězdy Eliška a Honzík, opět potomci stejné pokrevní linie. Medvěd Pišta se stal nejstarším medvědem hnědým v ČR a potom i nejdéle žijícím i nejstarším savcem plzeňské zoo. Dožil se  necelé čtyřicítky a byl ikonou zahrady.

Chcete-li vyhrát knížku i o zvířátkách v plzeňské zoo, odpovězte na následující otázku: Kolik nejvíc medvědů bylo chováno najednou v lesním výběhu z roku 1998 – a) 5 x b) 7 x c) 9. Odpovědi nám pošlete do 20. října na e-mailovou adresu: obchod@ceskypohled.eu. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce a ti od nás dostanou zajímavou knížku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *