SOUTĚŽ: Nejvíc medvědů chovali v plzeňské zoo po roce 1998 – celkem sedm

V plzeňské zoo chovají medvědy už od čtyřicátých let minulého století. Významným letopočtem pro plzeňské medvědy je rok 1998. V rámci revolučních změn dostali místo dvou klecí najednou hektar lesa. Takový výběh dosud v republice chyběl. Mohou v něm šplhat po stromech, hrabat se v zemi, běhat či se koupat ve velkém bazénu.

V zimě medvědi v ubikacích tráví chladné měsíce podobně, jako v přírodní hibernaci. Věk a nemoci zapříčinily během let úbytky, samice Mišta potom odjela na hrad Točník. Lesní skupinu doplnily po čase večerníkové hvězdy Eliška a Honzík, opět potomci stejné pokrevní linie. Medvěd Pišta se stal nejstarším medvědem hnědým v ČR a potom i nejdéle žijícím i nejstarším savcem plzeňské zoo. Dožil se  necelé čtyřicítky a byl ikonou zahrady.

Kdo chtěl vyhrát knížku o zvířátkách v plzeňské zoo, musel odpovědět na otázku: Kolik nejvíc medvědů bylo chováno najednou v lesním výběhu z roku 1998 – a) 5 x b) 7 x c) 9. 

Správná odpověď byla za b) – najednou bylo v zoo nejvíc 7 medvědů. Ze správných odpovědí jsme vylosovali tři výherce a ti od nás dostávají knížku o zoo. Jsou to Klára Malá z Aše, Zdeňka Znamenáčková z Kladna a Petr Nováček z Plzně.

Zdroj: Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *