Školní cukrárna v Horšovském Týně dnes přivítala své první hosty

První hosté dnes přišli do školní cukrárny Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Horšovském Týně. Škola ji v dopoledních hodinách otevřela v ulici E. Beneše. Cukrárna byla vybudována v rámci zkvalitnění odborného výcviku oboru „cukrář“ a „kuchař číšník“ jako další pracoviště pro získávání odborných praktických dovedností žáků těchto oborů.

Nová cukrárna vznikla v nevyužívané přízemní části budovy, která dříve sloužila jako kotelna. Celá budova byla v rámci rekonstrukce zateplena, byl odstraněn vstupní přístavek, který byl v havarijním stavu, a byl vybudován nový vstup do 1. NP. V přízemní části budovy tak vznikla část pro posezení u kávy, část prodejní a výrobní, skladovací a zázemí pro žáky a pedagogy.

„Rekonstrukce byla dokončena již v roce 2019, ale vzhledem k situaci s COVID 19 ji bylo možné otevřít až dnes. Věřím, že se nová cukrárna stane příjemným místem jak pro studenty, kteří si vyzkouší práci ve svém oboru takříkajíc ‚od píky‘, tak pro jejich hosty a všechny návštěvníky,“ řekl během slavnostního otevření cukrárny radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc. Dodal, že vítá i to, že celkovou rekonstrukcí přízemí budovy došlo ke zhodnocení nemovitého majetku kraje a k úsporám energií.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *