Rok 2021 na Slovanech: obvodní radnice podpořila vznik kavárny na Homolce

Už skoro před rokem, 22. února 2021, byla v objektu patřícímu městskému obvodu Plzeň 2–Slovany na konečné tramvaje číslo 1 na náměstí Milady Horákové otevřena nová kavárna s názvem Kafe Smetanka.

„Jsem rád, že jsme pro budovu našli uplatnění, které poslouží veřejnosti. V minulosti sloužil objekt jako veřejné toalety a poté pět let jako prodejna farmářských výrobků,“ sdělil starosta městského obvodu Lumír Aschenbrenner. Kavárna disponuje také venkovní předzahrádkou a nově vybudovanou terasou na střeše přístavby.

Ve spolupráci s novým nájemcem městský obvod zrekonstruoval a přestavěl tento objekt za necelé čtyři miliony korun. „Městský obvod Plzeň 2 – Slovany zaplatil polovinu stavebních prací, druhou polovinu poskytl nájemce s tím, že tuto částku si bude v průběhu doby nájmu postupně odbydlovat. Veškeré zařízení provozovny hradil a zařídil nájemce,“ doplnil místostarosta městského obvodu Jan Fluxa.

„Těšíme se, že budeme šířit povědomí o kvalitní výběrové kávě, sdružovat obyvatele Slovan i širšího okolí u dobrého jídla a pití a kulturně je obohacovat,” uvedl za provozovatele Pavel Bechyně.

Kafe Smetanka zůstala i po své rekonstrukci bezbariérově přístupná. Místostarostka městského obvodu Plzeň 2–Slovany Eva Trůková, která má mimo jiné na starost na Slovanech i oblast sociální, se proto po jejím otevření zajímala, zda jsou prostory pro vozíčkáře skutečně vyhovující a rozhodla se sama přesvědčit v praxi. „Po měsíci od otevření výdejového okénka Kafe Smetanka jsem proto pozvala na kávu paní Hanku, plzeňskou vozíčkářku a požádala ji, aby mi dala zpětnou vazbu,“ řekla místostarostka.

Kavárnu otestovala paní Hanka spolu s asistentem. Kavárna Kafe Smetanka v testu obstála: kavárna i její terasa jsou vozíčkářům přístupné a v případě potřeby je připraven jim pomoci i personál.

„Plánuji do budoucna další aktivity pro vozíčkáře. Přála bych si, aby se jim u nás na Slovanech žilo co nejlépe,“ sdělila místostarostka Eva Trůková.

Zdroj: ÚMO Plzeň 2

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *