Rozběháme Plzeň ještě před začátkem srpnové SPORTMANIE

První tři desítky sportovních nadšenců různých věkových kategorií proběhly ve středu  vpodvečer centrem Plzně. Celá skupina oblečená do triček s logem SPORTMANIE  i přes vytrvalý déšť zdolala volným tempem pětikilometrovou trasu a doběhla do cíle.  Účastníci skupinového běhu tak odstartovali třítýdenní akci Rozběháme Plzeň, která má mimo jiné upozornit na blížící se srpnovou Letní SPORTMANII Plzeň 2017, již město Plzeň pořádá s cílem motivovat lidi k aktivnímu způsobu života.

Rozběháme Plzeň startuje denně až do 16. srpna v 18 hodin na náměstí Republiky. „Zapojit se může každý bez ohledu na věk a výkonnost. Ve skupině se běží volným tempem, takže to zvládnou děti i netrénovaní dospělí. Jde hlavně o to nesedět doma a udělat něco pro svou fyzickou kondici,“ řekl za organizátory metodik sportu Filip Marian z Odboru sportu Magistrátu města Plzně.  Podmínkou účasti je zakoupení trička Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 v hodnotě 100 korun. Výtěžek z prodeje triček bude věnován oddělení dětské onkologie ve Fakultní nemocnici Plzeň. „Běžecký projekt vyvrcholí ve středu 16. srpna, kdy odsud vyběhne štafeta v čele s olympijským medailistou Janem Řehulou a poběží do Sportovního parku v Pardubicích,“ dodal Filip Marian.

Kromě večerního skupinového běhu si mohou obyvatelé i návštěvníci Plzně vyzkoušet také denně od 12 do 19 hodin na náměstí Republiky lezení a slaňování na lezecké stěně, chůzi po slack-line, zdolávání různých překážek a další atrakce.

Akce Rozběháme Plzeň je předzvěstí Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, která se bude konat od 18. do 27. srpna 2017. V prostoru amfiteátru a parku za OC Plzeň Plaza nabídne největší outdorovou sestavu trampolín v České republice, lanové a lezecké centrum, fit park, dětský koutek, sektory se střeleckými sporty, vodní svět s wakeboardingem, paddleboardingem a další. Připraveny jsou také běžecké závody zdatnosti, besedy se sportovci, přednášky o zdravém životním stylu, ranní cvičení a další zajímavosti.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *