Plzeňský krajský soud znovu otevřel pobočku v Karlových Varech

Karlovarské hejtmanství dlouhodobě usilovalo o otevření pobočky Krajského soudu v Plzni v Karlových Varech. Pobočka v lázeňském městě, konkrétně tedy podatelna a infocentrum, znovu obnovila svůj provoz v budově Okresního soudu v Karlových Varech dne 1. července.

Pro obyvatele kraje je to samozřejmě skvělá zpráva, protože nebudou muset dojíždět až do Plzně, aby vyřídili některé náležitosti. I nadále však pokračuje snaha hejtmanství o vybudování plnohodnotného krajského soudu, a to buď v podobě výstavby justičního paláce v Karlových Varech, nebo jeho umístění do stávající budovy Okresního soudu v Chebu.

Mezi poskytované služby karlovarské pobočky patří například příjem písemných podání do všech agend Krajského soudu v Plzni vyjma utajovaných písemností, příjem žádostí o výpisy z evidence skutečných majitelů nebo příjem originálních směnek, jejich evidence a vrácení. V rámci pobočky funguje také infocentrum. To podává informace účastníkům řízení, zajišťuje pro ně vyhotovení stejnopisů rozhodnutí, informuje, kde lze nalézt dostupné elektronické formuláře a další.

Informace o činnosti pobočky naleznou zájemci na webu: https://justice.cz/web/krajsky-soud-v-plzni.

Zdroj: Karlovarský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *