Vlaky z Chebu do Nürnberg Hbf. ve čtvrtek kvůli stávce v Německu nepojedou

Od středy 15. listopadu od 22:00 hod. do čtvrtka 16. listopadu do 18:00 hod. proběhne v Německu stávka odborové organizace GDL. Stávka ovlivní provoz vlaků dopravce Deutsche Bahn. Provoz mezistátních vlaků mezi ČR a Německem bude částečně omezen.

V Karlovarském kraji vlaky linky Cheb – Nürnberg Hbf. a zpět ještě dnes 15. listopadu pojedou bez omezení, 16. listopadu ale nepojedou vůbec a z kapacitní důvodů nebude možné je nahradit autobusem. Naopak vlaky linky Marktredwitz – Cheb – Aš – Hof a zpět pojedou ve dnech stávky bez omezení.

“Cestujícím doporučujeme během stávky do Německa necestovat,” uvedl Lukáš Kubát z Českých drah. “Vracení jízdních dokladů vydaných na ČD pro datum jízdy 15. a 16. listopadu 2023 z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo provádí ČD beze srážky. Jízdenky vydané v předprodeji z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo na data cesty 15. a 16. listopadu 2023 mohou být použity kdykoliv od 15. listopadu do 23. listopadu 2023. U jízdenek je zrušena vazba na konkrétní vlak. Cestujícím doporučujeme pro nové cesty zakoupení místenek.

Více informací o cestování do Německa naleznou cestující na www.cd.cz/omezeniprovozu nebo v aplikaci Můj vlak. Opatření pro vnitrostátní spoje v Německu aktualizuje Deutsche Bahn zde.

Zdroj: České dráhy

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *