Bude Ašsko speciální zónou s ekonomickým zvýhodněním? Do srpna má být jasno

Služby České pošty, opravy komunikací, problémy s kamionovou dopravou a problémy spojené s hazardem ve městě. na to si stěžovali lidé v Aši se setkání Rady Karlovarského kraje a rady města se starosty v rámci obce s rozšířenou působností a s veřejností.

Ašsko se potýká s vysokou nezaměstnaností, nedostatkem kvalifikovaných pracovníků a odchodem pracovní síly do blízkého Německa. Cílem je ustanovení Ašska jako speciální zóny, jež by měla být ekonomicky zvýhodněna oproti ostatním územím. V závěru srpna by již měly být jasně stanoveny příčiny a konkrétní návrhy řešení současné nepřívětivé situace a specifikace jejich uplatnění.

Ze strany zástupců města zazněly dotazy na možnosti čerpání financí z Operačního programu Spravedlivá transformace. Krajští radní představili aktuality z oblastí, které mají ve své gesci. Nechybělo připomenutí stipendií pro vysokoškolské studenty lékařských fakult a plánovaná stipendia také pro studenty vyšších odborných škol. Představen byl nový a jedinečný bakalářský program Fakulty ekonomické ZČU na pracovišti v Chebu, a také maturitní obor požární technik, který by mohl být nabízen v Chebu v rámci přijímacího řízení v příštím školním roce. Ze sociální oblasti byly zmíněny novinky ve financování sociálních služeb. Představeny byly také informace o plánovaných opravách komunikací II. a III. tříd v letošním a příštím roce a přítomní byli seznámeni s krajským dotačním programem odboru životního prostředí na podporu snížení počtu černé zvěře.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *