Pietní park a krematorium v Doupovském Hradišti bude. Dotace na stavbu je podepsaná

Karlovarský kraj vyhověl žádosti o individuální dotaci na realizaci projektu „Pietní park odpočinku s krematoriem v Doupovském Hradišti“. Kromě nového krematoria vznikne také park, který umožní provádět alternativní metody pohřbení. Kraj projekt podpořil částkou ve výši téměř pět milionů korun. Smlouvu o udělení dotace dnes na krajském úřadě podepsal radní Vít Hromádko a starostka obce Jarmila Bošková.

„Záměrem projektu je vybudování pietního parku odpočinku, který bude v budoucnu sloužit jako prostor pro poslední rozloučení se zesnulými a nabídne také alternativní metody pohřbení, jako je například uložení ke kořenům stromů, použití biouren a další. Právě zájem o tyto služby je na vzestupu a obec se takto snaží vyjít požadavkům vstříc. Součástí projektu je také vybudování nového krematoria, které by mohlo pomoci vyřešit situaci v oblasti pohřebnictví na území Karlovarského kraje,“ uvedl radní pro oblast rozvoje venkova Vít Hromádko.

Celkové náklady projektu jsou 45 milionů korun. Podporou záměru výstavy pietního parku a krematoria v Doupovském Hradišti se snaží Karlovarský kraj také o zlepšení i dalších souvisejících oblastí, jako například dopravní infrastruktury, které by mohly být přínosem pro přilehlé obce a celý mikroregion.

Finanční podpora projektu bude pokryta z volných finančních prostředků z výsledku hospodaření Karlovarského kraje za rok 2021.

Zdroj: Karlovarský kraj, úvodní foto je pouze ilustrační

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *