Půjčte si kolo rovnou na nádraží v Plzeňském, Karlovarském a Jihočeském kraji

Letos je v provozu na nádražích v Česku 68 půjčoven ČD Bike. V Plzeňském kraji je možné si kolo půjčit ve stanicích Plzeň hlavní nádraží, Domažlice a Klatovy, v Karlovarském v Mariánských Lázních, Sokolově, Františkových Lázních, v Chebu, v Karlových Varech a Karlových Varech dolní nádraží. V Jihočeském kraji v Českých Budějovicích, Táboře, Třeboni, Třeboni lázně, v Lipně nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí, Vyšší Brod klášter, České Velenice a Jindřichův Hradec.

Možnost půjčit si kolo a vyrazit na cyklovýlet využívá velké množství lidí. „Poslední dva měsíce jsou díky hezkému počasí na výpůjčky opravdu bohaté,“ popisuje Jana Rotreklová, manažerka projektu ČD Bike, a dodává: „Ke kolu si mohou naši zákazníci zapůjčit i příslušenství jako je helma, zámek nebo dětská sedačka. Nově také nabízíme držák na mobilní telefon nebo cyklistické brašny. Ze strany nájemců je zájem o tuto nabídku velký.“

Stále větší zájem je i o zapůjčení elektrokol, které je možné ve 23 stanicích. V některých půjčovnách si pak mohou zákazníci zapůjčit i koloběžku nebo dětský vozík za kolo. Všechna kola prochází odborným servisem a velký důraz je kladen na hygienická opatření.

Celodenní výpůjčka kola nebo koloběžky je za 230 korun, za elektrokolo zaplatí zájemci 390 korun. Zákazníci s In Kartou nebo s naší jízdenkou mají výhodnější cenu.

Důležitou změnou je letos rozšíření celoročně otevřených poboček. Dosud jsme měli celkem dvanáct takových půjčoven, letos se jejich seznam rozrostl o dalších šest. Konkrétně v Nymburce, Děčíně, Třeboni a Přerově, a také v Karlových Varech na dolním i „hlavním“ nádraží. Zde bude možné si kola vypůjčit i po skončení hlavní sezóny (31. října). Osm poboček naopak funguje v režimu s povinným objednáním předem.

Zdroj: ČD

Podrobné informace o půjčovnách ČD Bike včetně jejich aktuální otevírací doby jsou na stránkách www.cd.cz/cdbike

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *