Přijďte ve středu do Stříbra předvánočně rozjímat s Janou Veberovou a místními Stříbráčky

Když se listopad přehoupne do druhé poloviny, ze všech stran už se nám hlásí Vánoce. A aby ta doba příprav a těšení se na nejkrásnější svátky v roce byla co nejpříjemnější – k tomu se snaží přispět i čtyři koncerty nazvané Předvánoční rozjímání ve Spáleném Poříčí, v Plzni, ve Stříbře a v Mirošově. Ten nejbližší koncert se uskuteční ve středu 29. listopadu v 19 hodin ve stříbrském kině. Jako hosté se tam představí děti z pěveckého sboru ZUŠ Stříbráček.

Nejznámější a nejkrásnější skladby s tématem Vánoc na nich představuje charismatická sopranistka Jana Veberová za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka. Skladby Rolničky, Purpura, Jsou svátky, To k Vánocům patří, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš či Ó, Pane náš patří do zlatého fondu populární hudby. V osobitém ti z pěveckého souboru ZŠ Stříbráček v podání šarmantní a okouzlující Jany Veberové však nabývají zcela jiného rozměru…

Mimořádně talentovaná sopranistka Jana Veberová pěveckou technikou italského Bel canta kráčí ve šlépějích svého vzoru Emy Destinnové. Zdrojem jejího umění je kromě atraktivního zevnějšku a hereckého nadání i kvalitní hlas sametové barvy a procítěný projev. Své koncerty si s vtipem a šarmem sobě vlastním i sama moderuje. V současné době koncertuje po celé České republice i v sousední SRN. V Německu je sólistkou zájezdového divadla, na umělecké škole vyučuje zpěv, klavír, tanec a herectví. Píše také muzikálové scénáře, dětské pohádky, rozhlasové hry, detektivky i muzikál a drama. Na vystoupení v Plzeňském kraji se už moc těší. “Se zdejším publikem mám ty nejlepší zkušenosti,” uvedla Jana Veberová. “Kultura v Plzni i na celém Plzeňsku je na vysoké úrovni, je tady skvělé divadlo i umělecké soubory, na jejichž vystoupení jsou Plzeňané zvyklí. A jsou tím – řekla bych – kulturně vychovaní a dokážou odměnit účinkující umělce,” dodala. I proto se jí pro zdejší publikum velmi dobře zpívá.

Termíny koncertů:

19.11. – 17:00 Spálené Poříčí – aula zámku

22.11. – 19:00 Koncertní sál 25. ZŠ v Plzni – Chválenická 17

29.11. – 19:00 Stříbro – kino

20.12. – 19:00 Mirošov – obřadní síň

Vstupenky na koncert 29. listopadu ve Stříbře lze koupit v MKS Stříbro, na https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/vaYij0ZWT7O2IxaweeBH4g-predvanocni-rozjimani  a před představením v kině.

Vstupenky na koncert 20. prosince v Mirošově lze koupit na tamním městském úřadě nebo před představením.

Na všechny koncerty je také možná rezervace vstupenek na tel. 605 128 734.

Zdroj: Dobroslav, z. s.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *