Otevřete alespoň dočasně Americkou, vyzývá plzeňskou radnici opoziční ODS

Alespoň dočasně otevřete Americkou třídu všem vozidlům. Pomůže to kolabující dopravě v okolí opravovaného mostu Milénia – vyzývají politici Občanské demokratické strany plzeňskou radnici. “Šestadvacet tisíc aut, které denně projedou přes most Milénia, je odkloněno do přilehlých ulic, které využívají řidiči coby objízdné trasy. Důvodem je uzavírka mostu spojená s opravami, které potrvají minimálně do začátku října. Samotná uzavírka i absence blízkých objízdných tras má však negativní dopad na dopravní situaci ve městě, což vede k četným kolonám v širším centru města,” uvádí ODS v tiskové zprávě. “Kolaps plzeňské dopravy v důsledku uzavření mostu by vyřešilo otevření Americké, ODS proto navrhuje prozatímní otevření komunikace v režimu 24/7 po dobu trvání oprav mostu,” píší politici nyní opozičním ODS.

“Vedení Plzně zaspalo a situaci naprosto podcenilo, uzavřelo jednu ze stěžejních dopravních tepen Plzně vedoucí přes most Milénia, aniž by řešilo dopady na dopravu ve městě,” stojí ve zprávě. ODS přichází s řešením neúnosné dopravní situace, kterým je dočasné otevření Americké ulice. To by ulehčilo přetíženým ulicím v okolí opravovaného mostu, které nejsou na enormní dopravní zátěž dimenzované. “Požadujeme otevření Americké třídy pro individuální automobilovou dopravu v režimu 24/7 po dobu uzavírky mostu Milénia. Na jednání plzeňského zastupitelstva proto budeme předkládat usnesení, které dočasné otevření komunikace, nezbytné pro plynulost dopravy, umožní,” uvádí lídr David Šlouf a dodává, že klub ODS nezpochybňuje uzavření Americké jako takové a upozorňuje, že vzhledem k mimořádnosti situace je nezbytné přijímat mimořádná řešení.

“Cílem námi navrhovaného řešení v podobě otevření Americké po dobu trvání oprav mostu Milénia, je zjednodušení průjezdu Plzní. Kolony, kterým jsou Plzeňané vystaveni, jsou výsledkem absence jakékoliv koncepce uzavírek, což je v kontextu předvolebních slibů, především koaličního hnutí STAN, naprosto absurdní,” vysvětlil zastupitel Pavel Šindelář a poznamenal, že právě STAN a jeho představitelé slibovali Plzeňanům život bez každodenní zácpy.

“Oprava přemostění u vlakového nádraží potrvá čtyři měsíce. Otevření Americké třídy po dobu probíhajících oprav, minimálně však do konce září 2023, by významně zjednodušilo průjezd městem. Navrhujeme, aby následně, tedy na zářijovém jednání Zastupitelstva města Plzně, bylo vyhodnoceno dle nutnosti a stavu oprav mostu, zda je nutno toto opatření potřeba ještě prodloužit, či nikoliv,” uzavírá zastupitel Lukáš Hegner.

Zdroj: ODS Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *