Přijďte na cestovatelský festival, jeho hlavním hostem bude Radim Uzel

Studenti Akademie hotelnictví a cestovního ruchu se jako netradiční praxi rozhodli uspořádat přímo ve škole první ročník cestovatelského festivalu Země na dlani. Na pátek 13. a sobotu 14. května pozvali na dvě desítky cestovatelů, kteří budou vyprávět o svých dobrodružstvích i o tom, jaké to je, cestovat jinak, než jako běžný turista. Program okoření ukázky tanců z různých koutů světa, ochutnávky exotických jídel připravovaných ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců, výstavy suvenýrů a fotografií z cest. V areálu školy ve Skvrňanech v ulici Nade Mží bude otevřena i čajovna či stánek s indonéskými šperky.

Při pořádání festivalu pomáhají studentům také absolventi školy, hlavní organizátorkou je Kateřina Kubištová, která na Akademii hotelnictví a cestovního ruchu maturovala v roce 2013. „Náš dvoudenní cestovatelský maratón odstartuje v pátek 13. 5. v 17:00 český tanec v krojích, který nacvičili studenti. Hned na úvod zazní zábavná přednáška nejznámějšího českého sexuologa doktora Radima Uzla s názvem Sex napříč kontinenty. S dalšími cestovateli se první den podíváme i do Japonska, na Ukrajinu do oblasti Černobylu nebo zjistíme, jaké to je studovat na Sibiři,“ vypočítává Kateřina Kubištová, která bude zároveň jednou z přednášejících – spolu s ní zavítáme v pátek do země „ohně a ledu“ – na ostrov Island.

Sobotní program zahájí ve 12:30 opět studenti Akademie hotelnictví českými tanci v krojích za doprovodu živé kapely. Pak už se naplno rozběhnou další přednášky – první z nich o muzikantské cestě kolem světa bude mít známý plzeňský hudebník Milan Benedikt Karpíšek, který účastníkům nabídne možnost zahrát si na různé exotické nástroje. Spolu s mladými cestovateli se pak podíváme do Turecka, Arménie, na Nový Zéland, Špicberky, do Brazílie a na další místa. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace – jak cestovat za pár korun, jaký je život s kmenem Masajů nebo jaké bohatství nabízí nám Středoevropanům Indie. Bývalá studentka Akademie hotelnictví Sandra Schnurrerová bude mluvit o svém životě v Egyptě, kam se provdala.

V sobotu bude možné ochutnat pravý maďarský perkelt, který se bude vařit v kotlíku nad ohněm. Po oba dva dny bude připravena i vietnamská polévka Pho.

Ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců se uskuteční ochutnávka exotických pochoutek, mimo jiné indických, ruských či tureckých.

„Pro studenty hotelnictví a cestovního ruchu představuje festival velkou motivaci a zároveň možnost, vyzkoušet si organizování akce pro veřejnost v praxi. Těší nás, že se do organizace festivalu nadšeně zapojili,“ říká ředitelka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Mgr. Jana Linhartová.

Vstupenky na festival je možné zakoupit prostřednictvím systému Plzeňská vstupenka nebo přímo na místě. Vstupné pouze na je pátek 60 Kč, pouze na sobotu 100 Kč a na pátek i sobotu dohromady 120 Kč, děti, studenti, senioři a držitelé průkazu ZTP mají sevu.

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu v Plzni je soukromá střední škola a střední odborné učiliště. Své studenty připravuje především pro práci ve všech oborech gastronomie. Vychovává manažery hotelového provozu, kuchaře, číšníky, průvodce v turistickém ruchu a animátory. Absolventi nemají problémy se získáním zaměstnání. Mnozí si už dobyli významné posty ve svém oboru, dvě třetiny absolventů pokračují ve studiu na vysoké škole.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *