Při Bečovském kvítí si můžete zasoutěžit nebo si udělat vlastní mávátko

První máj slaví v Bečově nad Teplou celodenní akcí s krásným názvem – Bečovské kvítí a majáles.  Začíná se v 10 hodin před radnicí. Tam se také po slavnostním zahájení  uskuteční  květinová soutěž. A změřit síly a um bude možné hned ve třech kategoriích: o nejhezčí obraz z živých květin, májku a prostorové aranžmá. Ve 14 hodin budou vyhlášeny výsledky a v půl čtvrté vychází májový průvod za hudebního doprovodu do botanické zahrady. V prvomájovém průvodu samozřejmě nemohou chybět mávátka. Kdo si přímo na náměstí nebude chtít vyrobit vlastní, může použít výrobky dětí z mateřské a základní školy.

Další program pak až do pozdního večera bude patřit majálesu v bečovské botanické zahradě. K dobré náladě bude hrát Vinšovanka.

Bečovské kvítí se koná v rámci celorepublikového projektu Sdružení historických sídel       Čech, Moravy a Slezska nazvaného “Brána památek dokořán”. Na organizaci akce se výrazně podílí také základní a mateřská škola v Bečově, Svaz květinářů a floristů ČR. Hodně pomohli i známý zahrádkářský poradce Stanislav Peleška a herec Jiří Krytinář.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *