Kam za kulturou a zábavou – NA TACHOVSKU

Kino Obora uvede Posledního skauta
Obora – Obec Obora zve do letního kina v pátek 14. srpna od 21 hodin. Promítat se bude film Poslední skaut od Tonyho Scotta.  Kino najdete na Čarodějnickém plácku v Oboře. Vstupné je dobrovolné a  pohodlná lehátka  k dispozici.
Pouť v Maršových Chodech
Maršovy Chody – Tradiční pouť se o víkendu bude konat v Maršových Chodech. Pouť pravidelně provází také fotbalový zápas, kde se utkají týmy z Částkova a Dlouhého Újezdu. Duel bude v sobotu 15. srpna zahájen úderem 14. hodiny. Na místě bude i hudba a občerstvení, v neděli pak na hřišti zahraje kladenská kapela Heligonka, také od 14 hodin.
Billy Goats ve Stříbře
Stříbro – Hudební skupina jihočeských nadšenců Billy Goats přijede do Stříbra připomenout pravé české šumaře, a to 17. srpna od 18 hodin na Muzejní náměstí ve Stříbře (u muzea).
Casting na lásku v Boru
Bor – Bor u Tachova zve do kina na Casting na lásku ve čtvrtek 13. srpna od 17  a také od 19.30 hodin. Romantická komedie od Evy Toulové vás zavede do života neúspěšné herečky Stely, které začíná řešit blížící se čtyřicítku a začne hledat jiný životní cíl. Vstupné 120 korun. (sih)
Chodovarské pivní slavnosti
Chodová Planá – Tradiční slavnosti piva v Chodové Plané jsou letos v sobotu 22. srpna. V areálu za pivovarem se můžete těšit na bohatý program plný různých soutěží a hudby. Vystoupí například kapely AC/DC revival band, Rullete Music band a další. vstupné do areálu činí v předprodeji 150 korun a na místě pak 230 korun.
Ondřej Smeykal zavítá do Kladrub
Kladruby – V sobotu 22. srpna od 19 hodin si fanoušci Ondřeje Smeykala přijdou na své, protože se připravuje jeho  koncert pod názvem Výprava v kladrubském klášteře. Prodej vstupenek je na místě. Výprava spojuje genia loci krajiny a historické architektury s akustickou hudbou a meditací.
V Trpístech zahraje Jenny.cz
Trpísty – Kapela Jenny.cz zahraje v sobotu 22. srpna na fotbalovém hřišti v Trpístech. Akce začíná ve 20 hodin a vstupné činí 150 korun. (sih)
Hradozámecká noc v Tachově
Tachov – Tachovský zámek chystá na sobotu 29. srpna Hradozámeckou noc. Začátek je v 18 hodin a téma nese název Za vším hledej ženu Windschgrätzovu. Kostýmované prohlídky vás provedou životem šlechtičen tohoto rodu. Na akci je nutno si rezervovat vstupenky za 90 korun, a to na: 373 700 893.
Tachovský zámek zve na výstavu knoflíků
Tachov – Novou expozici připravili v tachovském zámku. Stovky knoflíků ze sbírky Lízy Oberdörferové Honomichlové z Černošína jsou k vidění do 31. října , a to vždy od středy do neděle od 10 do 17 hodin.

Výstava mechanických a dřevěných hraček
Černošín – Historické hračky můžete obdivovat v černošínském muzeu. Jde převážně o mechanické hračky a dřevěné hračky od padesátých let minulého století, které zapůjčila sběratelka Božena Rambalová z Plzně. Výstavu můžete vidět vždy v úterý, středu a sobotu od 10 do 16 hodin, nebo čtvrtek a pátek po telefonické domluvě na čísle 736 417 706.

Fotografie Moniky Šavlové
Černošín – K letní putovní výstavě hraček v černošínském muzeu začala i výstava autorských fotografií Moniky Šavlové z Kladrub. Nese název náhody a jde o snímky z posledních let, které vznikly neplánovaně a náhodou. Výstava potrvá do poloviny září a je k vidění vždy od úterý do soboty od 10 do 16 hodin.

Chodová Planá zve na kočárky
Chodová Planá – Soukromé muzeum v Chodové Plané zve na novou putovní expozici kočárků. Jak uvedl provozovatel muzea Jiří Sauko, jde o kočárky pro miminka i pro panenky a zapůjčila mu je do letní expozice paní Iveta Csikosová z Třemešné. Jde o kočárky zhruba od roku 1900 až do 50. let minulého století. Ke kočárkům je ještě  malá sbírka historických křtících šatiček pro miminka, dívčí šaty a botičky. Otevřeno je soboty a neděle od 13 do 18 hodin.
Výstava Natvrdlých v Plané

Planá – V Galerii ve věži v Plané u Tachova je výstava obrazů sdružení Natvrdlých.  Celkem 25 obrazů zde vystavují  Michal Novotný přezdívaný Micl, Jaroslav Valečka, Lukáš Miffek a Karel Jerie. Výstava zůstane na místě až do 23. srpna.

Stříbro zve na maňásky
Stříbro – Stříbrské muzeum zve všechny zájemce na výstavu loutek a maňásků. Na místě jsou i malá divadélka. Výstava bude k vidění celé léto od úterka do soboty. (sih)

Foto: MKS Tachov

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *