Těžce nemocné z Karlovarského kraje budou letecky transportovat mimo region

Ministerstvo zdravotnictví a Armáda ČR vyšly vstříc žádosti krajské koordinátorky intenzivní péče MUDr. Dagmar Uhlíkové o zajištění leteckého transportu pacientů s COVID-19, kteří potřebují intenzivní péči, do jiných krajů. Uleví se tak přetíženým nemocnicím v Karlovarském kraji, jež nemají lůžka intenzivní péče ani potřebný personál. Na základě nařízení velitele vzdušných sil a ředitele sekce vojenského zdravotnictví Armády ČR bylo potvrzeno vyčlenění další kompletní  posádky pro mezinemocniční transporty pacientů z nemocnic Karlovarského a Plzeňského kraje.

Nařízení má zatím platnost do 9. února 2021. Letecký transport se netýká přepravy pacientů mezi nemocnicemi v rámci kraje, pozemní převozy prostřednictvím zdravotnických záchranářů budou upřednostněny také při přepravě mezi Karlovarským a Plzeňským krajem.

Kromě posádky leteckých záchranářů, kteří transportují pacienty s COVID-19, zůstane v provozu také posádka, jejímž úkolem je poskytování „běžné“ akutní přednemocniční péče na území obou krajů.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *