Hrád(t)kování 2024 na Karlově Hrádku. V pátek začíná divadlem

Divadelníci Křížžáci z Hluboké nad Vltavou mají energie na rozdávání. Nejen, že letos uvedli novu divadelní hru Nebezpečná přítelkyně, ale připravili i velmi pestrý program na léto.

Již třetím rokem pořádají společný projekt pod názvem Hrád(t)kování na Karlově Hrádku nedaleko obce Purkarec. V prostorách tohoto malebného hrádku se odehraje divadelní představení, setkají se zde hudebníci různých žánrů a koncem léta se zde budete moci potkat s rytíři, středověkou hudbou a tanečnicemi. Ale pěkně popořádku:

V pátek 12. července od 17 hodin se odehraje divadelní představení Rytířova dcera v podání divadelního spolku Křížžáci. Tento středověký sitcom, jak jej divadelníci nazvali, vypráví mimo jiné i o tom, kterak se po bitvě u Kresčaku dědečkem státi. Rodina rytíře Provoda musí řešit problémy běžného života, včetně problémů s láskou. Rytířský slib nelze zrušit, a tak všichni společně musí vymyslet, jak z té šlamastyky ven. Situační komedie plná humoru, soubojů a intrik se dle kronikáře mohla kdysi odehrát na nedalekém Karlově Hrádku.

V sobotu 27. července od 13 hodin se koná Multižánrové odpoledne na Karlově Hrádku. Budete se moci zaposlouchat do hudby různého žánru od různých interpretů. Začínáme lehce rockově, pokračujeme vážnou hudbou a závěr bude patřit folk-bluegrassovému stylu.

V sobotu 31. srpna od 13 hodin se koná Loučení s létem aneb středověké hrád(t)kování.
Program tohoto sobotního odpoledne bude opravdu velmi pestrý. Uvidíte ukázky středověkého šermířského umění v podání skupiny historického šermu Aurum, uslyšíte středověkou živou hudbu v podání skupiny Dei Gratia a nebudou chybět ani tanečnice. V rámci doprovodného programu si budou moci návštěvníci vyzkoušet své dovednosti ve tvořivé dílně nebo třeba při lukostřelbě. Také si budou moci vyzkoušet středověkou módu, co asi ve středověku frčelo…?

Na každé z těchto akcí bude možno zakoupit malé občerstvení, židličky a k dispozici budou i podsedáky!
Přístup na celé nádvoří je bezbariérový, samozřejmostí je i bezbariérové WC. Doprava na Karlův Hrádek je možná buď autem do Purkarce a odsud pěšky nebo na kole po cyklostezce z Hluboké nad Vltavou nebo lodí přímo pod Karlův Hrádek, kde se také nachází molo.

Další informace naleznete na stránkách www.krizzaci.cz nebo na https://www.facebook.com/krizzacihluboka

Zdroj: Hrád(t)kování 2024

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *