Ozvěny Ekofilmu začnou v Plzni v úterý 13. června

Centrum pro kulturní a sociální projekty JOHAN ve spolupráci s Filmovým klubem Plzeň a za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad připravilo přehlídku dokumentů s environmentální tématikou a besedy pro školy i veřejnost. EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR.

V říjnu loňského roku se konal jeho 42. ročník a motem bylo: „Nebuď kachna!“. Uvedené snímky festivalu nahlížely na vodu a sucho i další témata o životním prostředí z různých úhlů pohledu. V Plzni budou k vidění jeho vítězné snímky i mnohé další. Ozvěny Ekofilmu v Plzni budou zahájeny 13. 6. večerní projekcí doplněnou o improshow a potrvají do pátku 16. 6. 2017 v Moving Station – prostoru pro současné umění a vzdělávání.

„Pro letošní plzeňské Ozvěny Ekofilmu bylo možné vybírat z nabídky čtyřiceti filmů. Snažili jsme se (a doufám, že úspěšně) soustředit na snímky, které v rámci Ekofilmu v Brně obdržely některou z cen festivalu a zároveň zdůraznit hlavní téma loňského ročníku, tedy vodu a sucho,“ uvádí k dramaturgii festivalu Jan Kastner z Filmového klubu. „Mezi devíti hlavními snímky Ozvěn tedy najdete jak vítěze v kategorii Krátký film (Toxické příběhy), kategorie Heritage (Malí lidé, velké stromy), kategorie Enviro (Muž, který zastínil hory) i nositele Ceny prezidenta Ekofilmu (Zelení mušketýři) a Divácké ceny (Everglades – Vodní divočina). Současně, stejně jako loni, bude každá z projekcí doprovázena některým z krátkých (animovaných či hraných) filmů. Rozhodně je, podle našeho názoru, z čeho vybírat,“ doplňuje Jan Kastner.

Ozvěny Ekofilmu jsou opět zaměřeny také na školní publikum, a tak se celkem šest projekcí koná v dopoledních hodinách, vždy od 9:00 a od 11:00. Jedná se o snímky vhodné pro studenty základních i středních škol. Tyto projekce jsou přístupné i veřejnosti. Večerní projekce pak začínají vždy v 19:00. Každá projekce (nově i všechny večerní) je zakončena besedou s odborníkem na téma daného filmu. Bude tak možno v rámci festivalu diskutovat například o problému sucha s hydrobiologem, o ekologickém chovatelství, o etice zabíjení zvířat, o ochraně mořských želv, o významu environmentálních hnutí v dnešní společnosti a o dalších tématech, na která budou mít diváci chuť se zeptat. Vstup na projekce je zdarma.

Ozvěny EKOFILMu doprovodí také výstava Naše krajina, putovní výstava o proměnách využívání krajiny v ČR, kterou vytvořilo Biologické centrum Akademie věd České republiky.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *