O pohádkovém příběhu rodiny Hrdličkových se v Mirošově dozvíte přímo od spisovatelky

Zveme vás na setkání s rodinou Hrdličkových. To jsou sourozenci Viktorka s Viktorem, pak ještě maminka, tatínek, dědeček Karel a babička Karla. A právě dědeček s babičkou zpříjemňují dětem čas vyprávěním pohádek, příběhů a veselých říkadel… No, a přesně tak to bude ve skutečnosti už ve čtvrtek 10. srpna odpoledne v Mirošově, kde je na programu autorské čtení pohádek. Jednu ze svých knížek – Pohádkový klásek – bude dětem číst pražská spisovatelka a nakladatelka Jana Semelková.

Autorka poskládala tuhle báječnou knížku nejen pro děti, ale samozřejmě i pro jejich rodiče. A vsadila přitom na klasiku, tedy na jistotu, protože stará česká klasika je nesmrtelná. Jana Semelková použila v knížce i některé pohádky od Boženy Němcové, Elišky Krásnohorské, verše od Josefa Václava Sládka a řadu lidových říkadel.

Ale víc už asi prozrazovat nebudeme. Kdo je zvědavý, jak Viktorka s Viktorem trávili prázdniny, jak jeli vlakem na výlet a co všechno prožili, může přijít ve čtvrtek v 17 hodin do parčíku u sokolovny v Mirošově. A tam se všechno dozví od osoby nejpovolanější, totiž od živé spisovatelky.

Autorské čtení Jany Semelkové je součástí Mirošovského kulturního léta. Vstup je zdarma a přímo na místě si Pohádkový klásek, ale i další pohádky od autorky, zakoupit.

Mirošovské kulturní léto pořádají město Mirošov a spolek Dobroslav.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *